Zwycięzcą trzeciego odcinka "Szansy na sukces. Eurowizja 2020" został Albert Černý, wokalista zespołu Lake Malawi z Czech. Albert ma już spore doświadczenie eurowizyjne - wraz z zespołem reprezentował Czechy na Eurowizji w 2019 roku! Zajęli wysokie, 11. miejsce z utworem "Friend of a friend". Najciekawsze jednak jest to, że Albert mówi płynnie po polsku, a to wszystko przez swoje pochodzenie:

Część mojej rodziny od strony mamy pochodzi z Polski i chodziłem do polskiej szkoły podstawowej w Trzyńcu na Zaolziu w Czechach. Tam właśnie zacząłem śpiewać i grać, kiedy miałem dwanaście lat. Mój dziadek był aktorem w polskim teatrze i babcia przeprowadziła się do Czech z okolic Wrocławia. W domu rozmawiamy gwarą cieszyńską - zdradził jakiś czas temu w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym.

Już za tydzień Albert powalczy z Kasią Dereń i Alicją Szemplińską o możliwość reprezentowania Polski na konkursie Eurowizji 2020, który już w maju. Trzymacie za niego kciuki? Więcej o Albercie - w naszym materiale filmowym!

Kim jest Albert Černý?

Kim jest Albert Černý?

Czy Albert Černý ma dziewczynę?

30-letni Albert jest bardzo popularny w Czechach. Nie da się ukryć, że jest też niezłym przystojniakiem! Czy ma dziewczynę? Spieszmy z odpowiedzią - tak! Wokalista związany jest z piękną modelką, Barborą Podzimkovą. Dzieli ich aż 11 lat - dziewczyna ma dopiero 19 lat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌴❤️

Post udostępniony przez Albert Černý (@who.is.albert.cerny)

 

Więcej na temat Eurowizja