Rusza Eurowizja 2019! Już dziś na scenie w Tel Awiwie usłyszymy polską reprezentację! Tulia zaśpiewa utwór "Pali się (Fire of Love) i o awans do finału (18 maja) powalczy aż z 16 krajami. O tym, kto w nim wystąpi, decydują jurorzy oraz widzowie. Od lat pojawiają się pytania, czy Polacy mogą głosować na swój kraj. Wyjaśniamy więc zasady głosowania na Eurowizji 2019!

Jak głosować na Polskę na Eurowizji 2019?

Oczywiście mieszkańcy naszego kraju nie mogą oddawać głosu na Tulię na Eurowizji 2019. Komuś, kto przebywa na terenie Polski i wyśle sms, zostanie naliczona opłata, ale głos się nie będzie liczył! Na Polskę mogą głosować mieszkańcy konkurencyjnych państw, biorących udział w pierwszym półfinale (czyli: Słowenia, Białoruś, Czechy, Czarnogóra, Cypr, Serbia, Finlandia, Węgry, Estonia, Portugalia, San Marino, Islandia, Gruzja, Australia, Belgia oraz Grecja) oraz mieszkańcy Hiszpanii, Izraela i Francji. Jeśli więc ktoś jest na wakacjach/przebywa na terenie któregoś z wymienionych wyżej państw, śmiało może głosować na Polskę. Numer, na który trzeba wysłać sms, wyświetli się w trakcie transmisji. Oto grafika, przygotowana przez portal eurowizja.org, która ułatwi Wam głosowanie na Tulię poza granicami naszego kraju!

Jak głosować na Polskę na Eurowizji 2019?

 

Gdzie oglądać Eurowizję 2019? 

Eurowizję 2019 można oglądać na kanałach TVP 1 i TVP Polonia oraz online na stronie eurovision.tv i eurowizja.tvp.pl oraz na aplikacji mobilnej TVP VOD. Komentatorem Eurowizji będzie Artur Orzech!

 

Trzymacie kciuki za Polskę na Eurowizji 2019?

Polska na Eurowizji 2019
Thomas Hanses

Więcej na temat Eurowizja Tulia