Gwiazdy o porażce Tulii na Eurowizji 2019

Za nami pierwszy półfinał Eurowizji 2019. Niestety, Polsce i zespołowi Tulia nie udało awansować się do wielkiego finału, mimo że ich występ z piosenką "Pali się (Fire of Love)" cieszy się sporym zainteresowaniem w sieci. Co poszło nie tak? Zobaczcie komentarze specjalistów i profesjonalnych muzyków, które zebraliśmy specjalnie dla Was! 

Polska poza finałem Eurowizji 2019. Dlaczego?

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że Polska nie była faworytem bukmacherów - Tulia zawsze zajmowała dalekie miejsca we wszelkich rankingach. Niestety, ich przewidywania sprawdziły się i nasz kraj ponownie nie awansował do wielkiego finału (rok temu Gromee również odpadł w półfinale). Co poszło nie tak? Większość zagranicznych dziennikarzy związanych z Eurowizją żałuje, że Tulia nie przeszła dalej - chwalą bowiem ich występ, doceniają za wspaniały wokal i stroje. Wielu uważa jednak, że ich show było po prostu nudne... 

Na szczęście, na polskie reprezentantki nie spadła fala hejtu, a w większości winą za nieudany awans obarcza się realizatorów i reżysera polskiej prezentacji – występ był niestety nudny, ciężki, brakowało ciekawych ujęć (i bliskich kadrów), a w zamian za to mieliśmy podgląd na widownię, która nie za bardzo bawiła się przy „Fire of Love” - czytamy na Dzienniku Eurowizyjnym. 

Hejtu jednak nie brakuje wśród polskich fanów Eurowizji i widzów TVP. Na Tulię spadło lawina negatywnych komentarzy! Wśród nich najczęściej pojawia się argument, że ten zespół sprawdziłby się, ale na... dożynkach. Obrońcy Tulii twierdzą zaś, że Europa nie była gotowa na tak oryginalną i odważną propozycję.

Zobacz także: Po porażce Tulii na Eurowizji w sieci zawrzało! Internauci ostro komentują występ naszych reprezentantek

Na Dzienniku Eurowizyjnym pojawiły się również informacje o problemach technicznych podczas występu Tulii: 

Wokalnie Tulia wypadła fenomenalnie, aczkolwiek należy podkreślić, że mikrofon jednej z dziewcząt nie zadziałał poprawnie - czytamy.

Czy jednak miały one wpływ na wyniki? Zobaczcie, co o tym występie sądzą polskie gwiazdy! 

1/5
Magda Steczkowska  - nowa płyta SeriaLOVE

Magda Steczkowska od początku mocno kibicowała Tulii! W końcu sama stanęła na eurowizyjnej scenie w 1995 roku, kiedy to w chórkach zaśpiewała ze swoją siostrą, Justyną Steczkowską. Co wokalistka sądzi o ich występie? 

Polska postawiła na oryginalność. I dziewczyny z Tulii takie właśnie są. Na pewno wyróżniały się na tle innych państw. Tym bardziej jestem zaskoczona, że nie znalazły uznania wśród fanów Eurowizji i członków komisji. Boleję, też nad tym, że Eurowizja znowu wkracza na tory, gdzie show jest ważniejsze niż muzyka. Poza tym oglądanie eurowizyjnych zmagań bez komentarzy Artura Orzecha, którego głos wciąż zanikał, odbiera połowę przyjemności :). Mam nadzieję, że czwartkowy półfinał będzie miał zdecydowanie wyższy poziom artystyczny i obejdzie się bez problemów z łączami. A naszym kolorowym ptakom z Tulii gratuluję dobrego występu i głowa do góry! - mówi nam Magda Steczkowska! 

2/5
Doda w srerbnym kombinezonie

Doda jest fanką Eurowizji. Rok temu nie była zadowolona z wyboru Gromee'go. Jak dziś ocenia występ Tulii? Gwiazda uważa, że dziewczyny mają charakterystyczny styl, ale nie pasuje on na Eurowizję!

Uważam, że to nie jest ich wina, bo mają styl, jaki mają i on odnajduje się świetnie w innych miejscach... Ale nie na Eurowizji. Błąd popełnili Ci, którzy uznali że folklor to jest to, co może zawojować Eurowizją 2019, która jest przepełniona nowoczesnymi dźwiękami, innowacyjnymi rozwiązaniami na scenie i każdy kraj robi wszystko, by przez te 3 minuty wykorzystać potencjał sceny tak, żeby widz to zapamiętał - mówi Party.pl Doda.

Jak występ ocenił Michał Szpak? Zobaczcie poniżej!

3/5
Michał Szpak w DDTVN
East News

Wciąż wszyscy pamiętamy rewelacyjny występ Michała Szpaka na Eurowizji 2016! Z utworem "Color of your life" zajął wysokie, ósme miejsce w finale (a trzecie w głosowaniu publiczności). Szpak od samego początku wspierał Tulię! Co sądzi o wynikach pierwszego półfinału, niekorzystnych dla Polski?

Osobiście uważam, że występ dziewczyn był bardzo dobry. Przede wszystkim  niezmiernie się cieszę, bo Tulia zadbała o coś, o co zawsze sam walczę - aspekt wizualny był dopieszczony w każdym detalu. Wyglądały zjawiskowo, nie tylko podczas show, ale również podczas każdego dnia w Izraelu. Wynik jak to wynik - jest dużo przestrzeni do dyskusji. Np. San Marino w finale jest nieporozumieniem. W każdym razie z Tulii powinniśmy być dumni! W następnym roku powinniśmy przygotować się jeszcze dokładniej i tak za każdym razem - Eurowizja to szkoła perfekcjonizmu i profesjonalizmu - mówi Michał Szpak w rozmowie z Party.pl

Ciężko się z nim nie zgodzić...

4/5
Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

Występ Tulii skomentował również Donatan, który stoi za wielkim sukcesem Cleo na Eurowizji 2014! Jeszcze przed Eurowizją dziewczyny z zespołu w jednym z wywiadów wspomniały, że występ Cleo był "satyrą", a one będą chciały zaprezentować folk na poważnie. Producent muzyczny pozwolił sobie więc na małe złośliwości w stosunku do naszych reprezentantek. 

Bardzo lubię klimat i głos zespołu Tulia dlatego mam na przyszłość 5 rad od "wujka" Dona :) 1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów...nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego okołom muzycznego konkursu :) 2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji - ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali. 3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna - korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie...my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań.4) Nie starajcie się dystansować i nazywać "satyrą" kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach - około 400 tyś to fani zagraniczni którzy mogą głosować! :) Nie palcie takich mostów! :) PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz...nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji :) - napisał Donatan na Instagramie. 

Na sam koniec zaapelował do Tulii o więcej luzu:

5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! :) Pozdrawiam i życzę pomyślności! :) - kończy swoją wypowiedź producent.

Zgadzacie się z nim? 

5/5
Polska na Eurowizji 2019
Thomas Hanses

Jest też gorący komentarz Tulii po Eurowizji! Nasze reprezentantki dziękują za głosy i wsparcie oraz zapraszają na koncerty w Polsce. Pod koniec maja wystąpią na Festiwalu w Sopocie (transmisja w Polsacie):

Dziękujemy za Wszystkie Wasze głosy i wsparcie! To kolejne, niecodzienne doświadczenie i ważna lekcja na naszym koncie. Cała miłość, energia i serdeczne słowa, które dostałyśmy od wielu zagranicznych dziennikarzy, pozostałych delegacji, oraz poznanych artystów przekonały nas, że warto dalej nieść muzyką piękno naszej kultury. Będziemy to robiły tak, jak dotychczas. Eurowizja przechodzi dla nas do historii, tym samym zaczynamy kolejny rozdział. Przed nami sezon koncertowy zapełniony po brzegi spotkaniami z Wami- zapraszamy między innymi do Sopotu. Żywy dźwięk, żywa emocja- to coś, czego nie dotkniemy w telewizji, a co chcemy Wam dawać dopóki będziemy razem. Mamy dla Was cudowne niespodzianki, które już czekają, by je wypuścić! Jedna mała iskra staje się płomieniem - napisały na swoim Facebooku dziewczyny z Tulii!