zmarła France Gall Eurowizja
Mat. prasowe

Smutna wiadomość dla fanów Eurowizji. Po ciężkiej chorobie zmarł jeden ze zwycięzców konkursu!

zmarła France Gall Eurowizja
Mat. prasowe

 

W wieku 70 lat zmarła francuska wokalistka France Gall, która w 1965 roku zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka od 1993 roku zmagała się z chorobą nowotworową, dwa lata temu miała nawrót choroby. Pod koniec grudnia trafiła do szpitala z powodu infekcji. France Gall odeszła 7 stycznia 2018 roku. O jej śmierci poinformował przedstawiciel gwiazdy, Genevieve Salama.

 

W rzeczywistości nazywała się Isabelle Gall. Wydała pierwszą płytę w wieku 15 lat. Jako reprezentantka Luksemburga zwyciężyła w konkursie Eurowizji w 1965 roku z piosenką "Poupee de cire, poupee de son" w Neapolu.

 

Posłuchajcie. Na pewno pamiętacie tę piosenkę!

 

Oprócz tej piosenki wśród jej najbardziej znanych utworów były "Il jouait du piano debout", "Resiste" czy "Ella, elle l'a", którą bardzo często nagrywali też inni artyści.

 

France Gall rodzina

 

Los nie rozpieszczał artystki. W 1992 roku w wieku 44 lat na zawał serca - zmarł jej mąż Michel Berger, z którym tworzyła swoje przeboje. Potem zachorowała na raka piersi (sutka). W 1997 roku na mukowiscydozę zmarła jej ukochana córka - Pauline. Artystka przez lata ukrywała chorobę swojej starszej córki. Jej młodszy syn Raphael jest doradcą muzycznym. France Gall po tylu dramatach przestała bywać na salonach i czynnie się udzielać. 

 

Zobacz także: Zwycięzca Eurowizji 2017 już po przeszczepie serca! Jak się czuje?

 

Jedno z ostatnich zdjęć France Gall.

zmarła France Gall Eurowizja
Facebook

 

France Gall w 1965 roku.

zmarła France Gall Eurowizja
Mat. prasowe

 

France Gall pożegnali prezydent Francji i cały muzyczny świat.

zmarła France Gall Eurowizja
Instagram

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Co zrobić, by przebić się na Youtubie? Radzi Danny Ferreri!

zobacz 01:05