Eurowizja - polskie preselekcje historia Varius Manx podczas polskich preselekcji Sistars podczas polskich preselekcji Anna Wyszkoni podczas polskich preselekcji Magda Steczkowska podczas polskich preselekcji
Eurowizja - polskie preselekcje historia
1/8
Eurowizja - polskie preselekcje historia

Już teraz wszyscy zastanawiają się, kto będzie reprezentował nas na Eurowizji 2017. Do 20 stycznia artyści mogą zgłaszać swoje propozycje. 11 lutego odbędzie się wielki koncert - polskie preselekcje na Eurowizję. Wśród chętnych wymieniani są m.in. Kasia Popowska, Gosia Andrzejewicz, Madox, Mateusz Maga, Leszek Stanek czy Anna Karwan. 

 

Eurowizja - polskie preselekcje - kto chciał reprezentować nasz kraj?

A jacy artyści starali się o udział na Eurowizję w poprzednich latach? M.in. zespół Łzy z Anią Wyszkoni! Kto jeszcze brał udział w polskich preselekcjach? W naszej galerii przypominamy te największe gwiazdy! A kogo w tym roku chcielibyście zobaczyć na Eurowizji 2017?

 

Zobacz także: Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2017?! Wielki PLEBISCYT Party! Zagłosujcie na swoich faworytów!

2/8
Varius Manx podczas polskich preselekcji

W 2003 roku o udział na Eurowizji starała się grupa Varius Manx jeszcze z Moniką Kuszyńską. Artyści wykonali utwór "Sonny", ale niestety, nie spodobał się on widzom. Ostatecznie na Eurowizję pojechał zespół Ich Troje. 

 

Monika Kuszyńska jednak spełniła swoje marzenie o Eurowizji w 2015 roku! Niestety, również bez większego sukcesu. 

 

 

W 2003 roku udział w polskich preselekcjach wzięli również tacy artyści jak Bracia, IRA, Wilki, Blue Cafe, Stachursky czy Magda Femme. 

3/8
Sistars podczas polskich preselekcji

W 2004 udział w polskich preselekcjach wzięła również grupa Sistars, debiutująca wtedy na rynku. Siostry Przybysz zaśpiewały utwór "Freedom", który zajął wysoką, 7. pozycję z ponad 22 tysiącami głosów. 

 

 

4/8
Anna Wyszkoni podczas polskich preselekcji

Zespół "Łzy" z Anną Wyszkoni chciał reprezentować nasz kraj w 2004 roku z utworem "Julia, tak na imię mam". Było bardzo blisko - grupa zajęła 2. miejsce, przegrywając tylko z Blue Cafe! Żałujecie?

 

 

W 2004 roku w polskich preselekcjach wzięli również udział Kasia Klich, Małgorzata Ostrowska, Janusz Radek, Kasia Klich, Łukasz Zagrobelny, Marcin Rozynek, Alicja Janosz oraz Krzysztof Kiljański.

5/8
Magda Steczkowska podczas polskich preselekcji

W 2004 roku w polskich preselekcjach wzięła również udział Magda Steczkowska. Wraz z zespołem Indigo zajęli... 14 miejsce na 15 możliwych. 

6/8
Natasza Urbańska podczas polskich preselekcji

Natasza Urbańska była dwa razy o krok od Eurowizji! W 2007 roku startowała z utworem ""I Like It Loud" (zajęła 3. miejsce), a rok później z utworem "Blov Over" (zajęła 2. miejsce). Może w tym roku gwiazda weźmie ponownie udział w polskich preselekcjach? 

 

7/8
Iwona Węgrowska podczas polskich preselekcji

Iwona Węgrowska chciała nas reprezentować na Eurowizji w 2010 roku. Na scenie zaprezentowała utwór "Uwięziona" i  podczas preselekcji zajęła wysokie, trzecie miejsce! Na Eurowizję pojechał ostatecznie Marcin Mroziński. 

 

 

W preselekcjach wzięli udział m.in. Leszcze, Aneta Figiel, Anna Cyzon oraz Dziewczyny. 

8/8
Ada Fijał podczas polskich preselekcji

W 2011 roku udział w polskich preselekcjach wzięła również... Ada Fijał! Jest nie tylko aktorką, ale i świetną wokalistką. Z piosenką "Hot Like Fire" zajęła jednak 6. miejsce. Na Eurowizję pojechała zaś Magda Tul. 

 

 

W 2011 roku udział w  polskich preselekcjach wzięli również m.in. Roan, SheMoans, ZoSia oraz Anna Gogola.