Eurowizja 2017, logo Eurowizji 2017

Eurowizja 2017: TVP opublikowała regulamin polskich preselekcji, a fani konkursu wytykają mnóstwo błędów!

Eurowizja 2017, logo Eurowizji 2017

Telewizja Polska opublikowała regulamin polskich preselekcji na Eurowizję 2017. W jaki sposób będzie wybrany polski reprezentant? Kto może zgłosić swoją propozycję? Jakie trzeba spełnić warunki? Regulamin budzi spore emocje, ze względu na błędy i nieścisłości, które zauważyli polscy fani Eurowizji. O co chodzi?

 

Eurowizja 2017 - polskie preselekcje

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2017 odbędą się 11 lutego. Reprezentanta kraju wybiorą widzowie wraz z jury. W finale preselekcji weźmie udział od 5 do 10 wykonawców, których wyłoni specjalna komisja. Swoje zgłoszenia mogą wysyłać tylko ci, którzy są obywatelami Polski:

Do Krajowych Eliminacji mogą być dopuszczone osoby, które są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i skończyły lub ukończą 16 lat najpóźniej w dniu 13 maja 2017 r. Do zgłoszenia niepełnoletniego (w dniu złożenia zgłoszenia) wykonawcy należy dołączyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych z dokładną informacją dotyczącą daty urodzenia wykonawcy/wykonawców.

Ten zapis budzi sporo emocji. Jak zauważył dziennik-eurowizyjny.blog.pl nie wiadomo, czy polskie obywatelstwo musi mieć tylko wykonawca utworu, czy też jego twórcy oraz to czy dozwolony jest udział obcokrajowców, którzy występują w zespole z Polakami. 

 

W regulaminie użyto również starego loga Eurowizja, a także nie sprecyzowano, kiedy odbędą się dwa półfinały i finał. Blog zauważa również, że w punkcie 10. użyto określenia "JESC" zamiast "ESC", który używany jest w odniesieniu do Eurowizji dla Dzieci, co sugeruje, że regulamin jest zlepkiem poprzednich dokumentów.

 

Dużo wątpliwości budzi również zapis dotyczący obowiązkowych teledysków. Każdy, kto weźmie udział w preselekcjach, ma obowiązek wydać teledysk i dostarczyć go do TVP najpóźniej... 26 lutego, czyli już 15 dni po finale. 


Dokładny regulamin znajdziecie tutaj, zaś wątpliwości z nim związane - tutaj. 

 

AKTUALIZACJA

 

Po uwagach fanów Eurowizji na temat regulaminu, TVP wprowadziła do niego poprawki! Szczegóły - tutaj. 

 

Zobacz także: Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2017?! Wielki PLEBISCYT Party! Zagłosujcie na swoich faworytów!

 

Anna Cyzon zgłosiła chęć reprezentowania nas na Eurowizji 2017.

Kim jest Anna Cyzon?

 

Rok temu reprezentował nasz Michał Szpak.

Michał Szpak

 

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Mikołaj Roznerski nie spędził walentynek z Adrianą Kalską! Nad ich związkiem zawisły czarne chmury?

zobacz 00:25