Eurowizja 2017 - Lanberry nie zostanie zdyskwalifikowana

Eurowizja 2017: Jedna z uczestniczek preselekcji mogła zostać zdyskwalifikowana! Jest decyzja TVP!

Eurowizja 2017 - Lanberry nie zostanie zdyskwalifikowana

Kiedy Lanberry (Małgorzata Uściłowska) ogłosiła, że chce wystartować na Eurowizji 2017 z angielską wersją piosenki "Piątek", w sieci zawrzało. Fani konkursu szybko zauważyli, że utwór miał swoją premierę na YouTubie 5 sierpnia 2016 roku, co jest niezgodne z regulaminem Eurowizji (kompozycje nie mogą być opublikowane przed 1 września 2016 roku), nawet jeśli chodzi o inną wersję językową.

 

Lanberry powalczy o Eurowizję!

 

Dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości, czy Lanberry rzeczywiście złamała regulamin, mamy oficjalne stanowisko TVP, które publikuje dziennik-eurowizyjny.blog.pl. Młoda wokalistka wystąpi 18 lutego podczas Krajowych Eliminacji i powalczy o Eurowizję:

 

Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka „Only human” Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017.

Cieszycie się? Będziecie trzymać kciuki za Lanberry?

 

Eurowizja 2017 - polskie preselekcje

 

Koncert polskich preselekcji odbędzie się 18 lutego w TVP 1 o godzinie 20:30. Gwiazdami wieczoru będą Michał Szpak, Doda oraz Olivia Wieczorek. Wydarzenie poprowadzi Artur Orzech. O tym, kto pojedzie na Eurowizję zadecydują widzowie oraz jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodek Pawlik i Krzesimir Dębski.

 

Zobacz także: Kim jest Olaf Bressa - polski kandydat na Eurowizję 2017? Posłuchaj jego piosenki "You look good"!

 

Lanberry wystąpi podczas preselekcji.

Lanberry

 

Zaśpiewa piosenkę "Only Human".

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01