Eurowizja 2017 - Lanberry nie zostanie zdyskwalifikowana

Eurowizja 2017: Jedna z uczestniczek preselekcji mogła zostać zdyskwalifikowana! Jest decyzja TVP!

Eurowizja 2017 - Lanberry nie zostanie zdyskwalifikowana

Kiedy Lanberry (Małgorzata Uściłowska) ogłosiła, że chce wystartować na Eurowizji 2017 z angielską wersją piosenki "Piątek", w sieci zawrzało. Fani konkursu szybko zauważyli, że utwór miał swoją premierę na YouTubie 5 sierpnia 2016 roku, co jest niezgodne z regulaminem Eurowizji (kompozycje nie mogą być opublikowane przed 1 września 2016 roku), nawet jeśli chodzi o inną wersję językową.

 

Lanberry powalczy o Eurowizję!

 

Dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości, czy Lanberry rzeczywiście złamała regulamin, mamy oficjalne stanowisko TVP, które publikuje dziennik-eurowizyjny.blog.pl. Młoda wokalistka wystąpi 18 lutego podczas Krajowych Eliminacji i powalczy o Eurowizję:

 

Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka „Only human” Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017.

Cieszycie się? Będziecie trzymać kciuki za Lanberry?

 

Eurowizja 2017 - polskie preselekcje

 

Koncert polskich preselekcji odbędzie się 18 lutego w TVP 1 o godzinie 20:30. Gwiazdami wieczoru będą Michał Szpak, Doda oraz Olivia Wieczorek. Wydarzenie poprowadzi Artur Orzech. O tym, kto pojedzie na Eurowizję zadecydują widzowie oraz jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodek Pawlik i Krzesimir Dębski.

 

Zobacz także: Kim jest Olaf Bressa - polski kandydat na Eurowizję 2017? Posłuchaj jego piosenki "You look good"!

 

Lanberry wystąpi podczas preselekcji.

Lanberry

 

Zaśpiewa piosenkę "Only Human".

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14