Eurowizja: Reprezentantka Rosji jeździ na wózku

Reprezentantką Rosji na Eurowizji 2017 będzie Julia Samojłowa. Wokalistka porusza się na wózku, poznajcie jej historię

Eurowizja: Reprezentantka Rosji jeździ na wózku

Poznaliśmy reprezentantkę Rosji na Eurowizji 2017! Będzie to Julia Samojłowa, która od dziecka jest niepełnosprawna. To druga uczestniczka w historii Eurowizji, która porusza się na wózku. W 2015 roku na eurowizyjnej scenie wystąpiła Monika Kuszyńska. Jednak historie wokalistek są zupełnie inne.

 

Zobacz także na viva.pl: „Cały czas mam nadzieję i wierzę, że kiedyś stanę na własnych nogach”. Monika Kuszyńska kończy 37 lat 

 

Dlaczego reprezentantka Rosji na Eurowizji jeździ na wózku?

Julia Samojłowa będzie reprezentować swój kraj z piosenką "Flames Are Burning". Sławę zyskała dzięki udziałowi w trzeciej edycji programu "Faktor A" (odpowiednik "X-Factor"). Julia urodziła się w 1989 roku jako zdrowa dziewczynka. W wyniku powikłań po szczepieniach ochronnych przestała chodzić i od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim. W wieku trzynastu lat zdiagnozowano u niej zaniki mięśni pochodzenia rdzeniowego. W 2014 roku wystąpiła podczas otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi.

 

Zobacz: Ulgi podatkowe dla niepełnosprawnych

 

Wybór Rosji został sceptycznie przyjęty przez fanów Eurowizji, ze względu na sytuację polityczną. Rosja toczy wojnę z Ukrainą, w której odbędzie się konkurs. Na początku organizator chciał się wycofać z festiwalu. Według niektórych Rosja wysyła niepełnosprawną reprezentantkę tylko po to, aby uniknąć krytyki. 

Co o tym sądzicie?

 

Zobacz: Kasia Moś już wie, co zaprezentuje na Eurowizji! Jak promuje piosenkę w Europie?

 

Piosenka Julii na Eurowizję 2017.

 

Julia Samojłowa jedzie na Eurowizję!

Eurowizja: Reprezentantka Rosji jeździ na wózku

 

 

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Te gwiazdy zainwestowały w swoje zęby! Kiedyś nie uśmiechały się tak chętnie: Pazura, Piaseczny, Lewandowska...

zobacz 01:22