Eurowizja: Reprezentantka Rosji jeździ na wózku

PILNE! A jednak! Rosja wycofuje się z Eurowizji 2017! Dlaczego?

Eurowizja: Reprezentantka Rosji jeździ na wózku

A jednak! Rosja wycofała się z Eurowizji 2017! Europejska Unia Nadawców infromuje na oficjalnej stronie, że nadawca rosyjski nie będzie uczestniczył w Eurowizji 2017 po tym, jak Rosja odrzuciła dwie alternatywne opcje zaproponowane przez organizatorów – „zdalny” występ Yulii Samoylovej lub zmianę reprezentanta. O co chodzi?

 

Eurowizja 2017 bez Rosji! Co się stało?

 

Tegoroczny występ Rosji podczas Eurowizji od początku wzbudza mnóstwo kontrowersji. A to wszystko za sprawą reprezentantki kraju, Julii Samojołowej, poruszającej się na wózku, która w 2015 roku głośno wyrażała swoje poparcie dla przyłączenia Krymu do Rosji, przez co władze ukraińskie zabroniły jej przekroczenia granicy, a tym samym zablokowały występ podczas konkursu.

Europejska Unia Nadawców negocjowała z władzami Ukrainy ewentualną zmianę decyzji. Rosja otrzymała dwie propozycje - Julia mogłaby wystąpić za pośrednictwem transmisji satelitarnej lub zmienić reprezentanta. Blokowanie przez rząd ukraiński występu Rosji zostało jednak ostro skrytykowane przez EBU.


Zobacz: Eurowizja grozi Ukrainie wykluczeniem z festiwalu za blokowanie występu Rosji!

 

Teraz wszystko jasne - Rosja wycofuje się z Eurowizji 2017! To oznacza, że w konkursie weźmie 42, a nie 43 państwa. Jak całą sprawę komentuje Julia?

Oczywiście, że jestem zawiedziona, ale nie rozpaczam – nigdy nie tracę wiary i nie spuszczam głowy (…) Tak czy siak zrobiłam to, co chciałam – nauczyłam się angielskiego, przygotowywałam piosenkę, próbowałam nie czytać wiadomości i być z dala od tego zgiełku. Wciąż nie miałam czasu zobaczyć stroju na Eurowizję – na razie tylko o nim rozmawialiśmy. - mówi Julia w rozmowie z Kp.ru.

Zobacz: Kasia Moś odwiedziła redakcję Party.pl! Zobaczcie, co z nami robiła!

Historia Rosji na Eurowizji

Rosja na konkursie Eurowizji zadebiutowała w 1994 roku. W 1997 roku reprezentantką kraju była Ałła Pugaczowa. W 1998 roku Rosja nie wystartowała w konkursie ze względu na niską średnią wcześniejszych rezultatów. W 1999 roku chciała powrócić, jednak za to, że w 1998 roku nie emitowała konkursu u siebie, EBU nie zgodziła się na wystawienie reprezentanta Rosji. Od 2000 roku Rosja występuje na Eurowizji regularnie. Ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. W 2008 roku konkurs wygrał Dima Bilan z utworem "Belive". W 2000, 2006, 2012 i 2015 roku Rosja zajęła 2. miejsce, zaś w 2003, 2007 i 2016 - wysokie, trzecie. 

 

To Julia Samojłowa miała reprezentować Rosję na Eurowizji.

Eurowizja: Reprezentantka Rosji jeździ na wózku

 

Rosja wycofała się z Eurowizji 2017!

 

Występy Rosji na Eurowizji od 1994 roku.

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Szokujący wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

zobacz 01:51