Katarzyna Cerekwicka z nagrodą Komentarz menadżerki Cerekwickiej Katarzyna Cerekwicka Kasia Cerekwicka zwyciężyła w koncercie opolskich Premier Kasia Cerekwicka zwyciężyła w koncercie opolskich Premier i wygrała "Karolinkę", nagrodę im. Karola Musioła
Katarzyna Cerekwicka z nagrodą
Znowu afera.
1/5
Katarzyna Cerekwicka z nagrodą

Katarzyna Cerekwicka z utworem "Bez Ciebie" wygrała konkurs Premier na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jej wygrana nie wszystkim się jednak spodobała. Padły zarzuty, że piosenkarka była faworyzowana. Kto ma takie podejrzenia? Piotr Iwicki, były dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia. W swoim wpisie opisującym 54. Festiwal w Opolu, stwierdził, że Cerekwicka była faworyzowana przez TVP.

Wygrała mocno faworyzowana przez organizatorów Katarzyna Cerekwicka. Fakt, że dzień wcześniej dano jej pojawić się również na estradzie w samoistnym mini recitalu bezspornie był czymś, co mogło wpłynąć na werdykt sobotniego konkursu. Artystka pozostawiła w tyle zespół Pectus i Izabelę Trojanowską (cała trójka weszła do ścisłego finału konkursu premier). Zdumiewał natomiast fakt, że zabrakło w tym gronie Zakopowera. W kulisach komentowano również to, że były problemy z oddawaniem głosów przez bramkę internetową. Ostatecznie wygrała piosenka festiwalowa, czyli taka, która trafia do szerokiego odbiorcy. I tu ciekawostka. Aktywna w opisywaniu festiwalu „Gazeta Wyborcza” odnotowała na swoim portalu obecność w tym koncercie Marka Kościkiewicza i De Mono. Jeden z artystów skwitował to wczoraj zdaniem: - Nie wiem co oni piją, ale ja poproszę to samo. Oczywiście Kościkiewicza i de Mono nie było. Nie dojechali - czytamy na jego Facebooku. 

Co na to menadżerka Kasi Cerekwickiej? Odpowiedziała na zarzuty i sama zarzuciła coś Panu Iwickiemu.

Co? Przeczytaj na następnej stronie.

Zobacz także: Drugi dzień Festiwalu w Opolu za nami! Kasia Cerekwicka z nagrodą, a jak prezentowały się inne gwiazdy?

2/5
Komentarz menadżerki Cerekwickiej

Ze zdumieniem czytam komentowane w mediach „doniesienia” p. Iwickiego, jakoby Kasia Cerekwicka wygrała trzy nagrody w koncercie Premier z powodu „mocnego faworyzowania przez organizatorów”.
Rozumiem, że Pan Iwicki przeżywa gorycz porażki, gdyż zespół NaVi, z którym stanął na opolskiej scenie w konkursie Premier nie znalazł uznania, ani wśród Kapituły Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, ani publiczności, ale spodziewałam się jednak większej klasy w mierzeniu się z niepowodzeniem.
Na marginesie pozostawię fakt, że p.Iwicki świetnie zna się na "faworyzowaniu", wszak to on, będąc jeszcze dyrektorem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, podpisał umowę wydawniczą z zespołem „NaVi”, w którego składzie wystąpił w Opolu, a który to zespół z dziką kartą Polskiego Radia dostał się do opolskich Premier. Zresztą na temat ten pojawiła się masa artykułów, z którymi można się zapoznać w internecie…
Piotr Iwicki bardzo wylewnie też gratulował Kasi nagrody, mówiąc, że jej ogromnemu talentowi kibicuje od lat... jakże cyniczne to jest w zestawieniu z prezentowanym przez niego stanowiskiem - napisała Joanna Gajewska, menadżerka Kasi Cerekwickiej.

Zobacz: To Edyta Górniak miała zaśpiewać "Niech żyje bal" w Opolu. Dlaczego jednak zrobiła to Doda?

3/5
Katarzyna Cerekwicka
ONS

Cały wpis Piotra Iwickiego:

4/5
Kasia Cerekwicka zwyciężyła w koncercie opolskich Premier
East News

Nam piosenka Kasi Cerekwickiej się podoba. A Wam?

5/5
Kasia Cerekwicka zwyciężyła w koncercie opolskich Premier i wygrała "Karolinkę", nagrodę im. Karola Musioła
East News

Piosenka Kasi Cerekwickiej "Bez Ciebie":

 

Więcej na temat Opole Katarzyna Cerekwicka