Eurowizja 2017 - polskie preselekcje
1/10
Eurowizja 2017 - polskie preselekcje

20 stycznia minął termin zgłoszeń do krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji 2017. TVP ma kilka dni na wybranie od 5 do 10 artystów, którzy wezmą udział w koncercie preselekcji już 11 lutego 2016 roku. Poznamy ich najpóźniej do 27 stycznia. Którzy artyści ogłosili chęć reprezentowania nas na tym konkursie? Poznajcie wszystkie szczegóły!

 

Eurowizja 2017 - kto z Polski? Kto się zgłosił do preselekcji?

Znamy już ponad 15 artystów, którzy wyrazili chęć reprezentowania nas na Eurowizji 2017. Jednak to TVP wraz ze specjalną komisją podejmie decyzję, kto weźmie udział w polskich preselekcjach. Wśród chętnych gwiazd brakuje jednak dużych nazwisk. Przypomnijmy, że w poprzednim roku o udział w konkursie walczyli m.in. Edyta Górniak, Margaret czy Natalia Szroeder. Jak jest w tym roku? Swoje utwory do TVP wysłali m.in. Mateusz Maga, Mariusz Wawrzyńczyk, AreQue, Paulla, Kaja Paschalska, Alicja Ruchała, Anna Cyzon, Ada Szulc i HeloLove, Wojtek Bałwako, Marta Zalewska czy Wojciech Ezzat. 

 

Zobacz: Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2017?! Znamy nowych chętnych artystów. Zagłosuj! PLEBISCYT

 

Aneta Sablik, zwyciężczyni niemieckiego "Idola", chce jechać na Eurowizję

Polskę na Eurowizji 2017 chce reprezentować również Aneta Sablik - Polka, która od lat robi spektakularną karierę w Niemczech. W 2014 roku wygrała 11. edycję tamtejszego "Idola" (w nagrodę otrzymała 500 tys. euro!). Jej płyta "The One" została zaś bestsellerem. Do TVP wysłała utwór ""Ulalala":

Kochani, mam ogromną przyjemność przedstawić Wam mój najnowszy singiel "Ulalala", mam nadzieję, że Wam się spodoba! :D Również z tym utworem, zgłosiłam się do polskich preselekcji na Eurowizję 2017! 3majcie kciuk - pisze Aneta Sablik na Facebooku na którym ma ponad 650 tys. fanów!

Aneta Sablik ma 27 lat, pochodzi z Bielska Białej. Jej muzyczną inspiracją jest Beyonce. Po wygranej w Idolu zaśpiewała m.in. w programie Must be The Music.

 

Zobacz: Pierwszy występ Sablik w polskiej telewizji. Pokazała nogi w seksownej mini

 

Kiedy zgłoszą się "duże nazwiska"?

Na liście chętnych gwiazd na Eurowizję 2017 brakuje tzw. dużych nazwisk - martwią się fani Eurowizji w naszym kraju. Dlaczego? Powodów może być kilka. Jednym z nich jest po prostu obawa o to, że jego piosenka nie zakwalifikowałaby się do finału preselekcji. Największe gwiazda wahają się również do ostatniej chwili czy wysłać piosenkę do TVP, badając wcześniej teren i ewentualnych rywali. Jak widać, na razie konkurencja jest mała. 

 

Posłuchajcie piosenek wszystkich artystów, którzy zgłosili się na polskie preselekcje do Eurowizji 2017 w naszej galerii! Kto ma największe szanse?

 

Zobacz: Ubezpieczenie wyjazdu za granicę: jakie warto mieć? 

2/10
Zwyciężczyni niemieckiego Idola weźmie udział w polskich preselekcjach?

Aneta Sablik wygrała niemieckiego Idola. Poniżej jej piosenka na Eurowizję.

 

 

Czy Aneta Sablik ma szansę na dostanie się na polskie preselekcje? 

3/10
Mateusz Maga teledysk na Eurowizję 2017

Mateusz Maga też chce reprezentować nasz kraj i to na razie on wzbudza największe kontrowersje! Piosenka "First Kiss" zbiera skrajne recenzje. Co o niej sądzicie?

 

 

Mateusz Maga na co dzień jest modelem. Swoją karierę zaczynał w programie "Top Model", odpadł jednak stosunkowo szybko. Ma 25 lat i pochodzi z Jarosławia.

 

Zobacz: Mateusz Maga z Top Model prześladowany w sieci. Broni go zapomniana gwiazda

4/10
Iwona Węgrowska na otwarciu City Hall i nowej odsłony przeAmbitni.pl

Iwona Węgrowska wyraziła gotowość reprezentowania nas na Eurowizji 2017, ale na razie nie ma gotowej piosenki. Zdradziła nam, że jest zrażona do konkursu (już brała udział w polskich eliminacjach), jednak jeśli poczuje, że ma dobrą piosenkę, zgłosi ją do TVP.

 

Zobacz: Iwona Węgrowska chce jechać na Eurowizję, ale... "jestem zrażona"! O co chodzi?

5/10
Mariusz Wawrzyńczyk na scenie
Facebook

Na Eurowizję 2017 chce jechać również Mariusz Wawrzyńczyk. Jego propozycja to utwór "Zawsze pod wiatr". Mariusz wygrał opolski konkurs "Debiutów" w 2015 roku, wystąpił również w "Szansie na sukces". 

 

 

Na Eurowizje chce również jechać Ronney.

 

 

A także AreQue.

6/10
Gosia Andrzejewicz

Swój utwór do TVP wysłała ponoć Gosia Andrzejewicz, która już raz wystąpiła na Eurowizji w 2005 roku, ale jako akordeonistka z Ivanem i Delfinem. Na razie nie znamy jej utworu. 

7/10
Kim jest Alicja Ruchała, Instagram Alicji Ruchały

W mediach dość głośno było również o Alicji Ruchale. To znana w Rosji i Turcji polska top modelka, która teraz próbuje robić karierę muzyczną. Na Eurowizję 2017 przygotowała utwór "No Longer Want You". 

 

8/10
Wojciech Ezzat na pokazie mody "Piękne nad życie"
Akpa

Swój utwór na Eurowizję 2017 wysłał również Wojciech Ezzat, znany z programu "X-Factor". 

 

9/10
Paulla wraca z nowym teledyskiem
Patrycja Gronkowska

Na Eurowizję chce również jechać Paulla, która niedawno zaprezentowała bardzo odważny teledysk do singla "Chcę tam z Tobą być". Zapowiada on nową płytę artystki. To kolejna ballada Paulli - czy tym razem podbije serce słuchaczy?

 

 

10/10
ramówka TVP Kaja Paschalska
ONS

Wielki powrót szykuje Kaja Paschalska. W sieci jest już fragment utworu "On and on", z którym chce podbić polskie preselekcje. Uda się jej?

 

 

O udział w polskich preselekcjach powalczą również m.in. Ada Szulc, Anna Karwan czy Anna Cyzon. O kolejnych chętnych artystach będziemy Was informować na bieżąco!