bio

  • Wiek:
    31 lat
  • Data urodzenia:
    25 lutego 1988
  • Zawód:
    wokalistka
  • Znak zodiaku:
Zofia Nowakowska - urodzona w Kościanie aktorka i wokalista teatrów Roma i Buffo. Jest absolwentką liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i studentką psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od maja 2007 roku jest także jedną z głównych solistek Piotra Rubika. Wiosną 2017 roku zobaczymy ją w siódmej edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".
Jak wspomina, śpiewa od zawsze. Zofia Nowakowska zaczynała w podstawówce w szkolnym zespole wokalnym. Od dziecka uczęszczała do szkoły muzycznej. Grała na flecie poprzecznym i pianinie. W gimnazjum i liceum razem z czwórką kolegów tworzyła zespół rockowy Dylemat, w którym śpiewała głównie covery The Doors, Janis Joplin i Nirvany. Na casting do zespołu Studio Buffo niemal siłą zaprowadzili ją rodzice i, jak się potem okazało, był to doskonały pomysł, który zaważył na całej jej karierze. W 2004 roku Zosia zadebiutowała na deskach teatru Buffo rolą Julii w musicalu "Romeo i Julia", a następnie zagrała we wszystkich ważniejszych spektaklach tego teatru. Zofia Nowakowska jest też odtwórczynią głównej roli Sophie w musicalu "Mamma Mia!" w Teatrze Muzycznym Roma.
W 2007 roku rozpoczęła współpracę z Piotrem Rubikiem, z którego zespołem nagrała kilka płyt i wystąpiła na licznych koncertach w Polsce i za granicą. Obecnie związana jest z Teatrem Roma oraz z Polską Orkiestrą Filmową. Ukończyła studia na kierunku psychologii. Pasjonuje się tańcem zwłaszcza gorącymi rytmami latynoamerykańskimi jak salsa i bachata. Jest miłośniczką zwierząt i posiada dwa koty.