bio

 • Wiek:
  49 lat
 • Data urodzenia:
  12 lutego 1972
 • Zawód:
  kucharz, krytyk kulinarny
 • Wzrost:
  198cm
 • Znak zodiaku:

Wojciech Modest – z domu Basiura, znany jest jako Wojciech Modest Amaro.  Pochodzący z Sosnowca najwybitniejszy polski kucharz, krytyk kulinarny i restaurator. Absolwent technikum elektronicznego. Interesował się gastronomią i odbył praktykę u boku takich kucharzy jak Alain Ducasse, Yannick Alleno czy Ferran Adria.

W 2008 roku otrzymał prestiżową nagrodę „Prix du Chef de L'Avenir” (czyli szef przyszłości) od Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej. W 2012 roku brał udział w polskiej edycji spotkania najlepszych szefów kuchni z cyklu „Cook It Raw”. Rok później jego restauracja w Warszawie „Atelier Amaro” otrzymała pierwszą w Polsce gwiazdkę Michelin. Restaurator wydał do tej pory dwie książki: „Natura kuchni polskiej” oraz „Kuchnia polska XXI wieku”. Ta druga w 2010 roku została wyróżniona nagrodą Grand Prix na Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Paryżu.

Od 2013 roku można go zobaczyć w telewizji jako jurora w programie kulinarnym „Top Chef”. Rok później został prowadzącym polskiej edycji programu „Hell's Kitchen”. Na kanale Domo+ pokazał, w jakich luksusach mieszka pod Warszawą z żoną Agnieszką i trójką dzieci.