bio

 • Wiek:
  48 lat
 • Data urodzenia:
  6 stycznia 1973
 • Pochodzi z:
  Białystok
 • Znany/a z...:
  popularny Andrzejek z serialu "M jak Miłość"
 • Zawód:
  aktor
 • Znak zodiaku:

Tomasz Oświeciński - trener personalny, kulturysta, aktor, celebryta - uczestnik programu Agent Gwiazdy, gra w filmach, ale też w serialu „M jak Miłość”.

Tomasz Oświeciński jest związany ze sportem od 20 lat. Trenował gwiazdy do ważnych ról - np. Tomasza Kota czy Olgę Bołądź, która przygotowywała się do roli w filmie Patryka Vegi „Służby specjalne”! Tomasz pracował też jako ochroniarz w jednej z dyskotek, gdzie stał na bramce. Tam został zauważony - dostał pierwszą propozycję aktorską - zagrania gangstera. Sympatię zyskał rolą w „M jak Miłość”, gdzie gra Andrzejka - sportowca, który wygląda na groźnego, ale jest mężczyzną o gołębim sercu. Dlaczego jest tak lubiany? Bo Andrzejek jest dobry, czuły, cierpliwy dla Marzenki, inteligentny - to zaprzeczenie stereotypu o mięśniaku! Tyle, że skoro już mięśnie ma - to gdy jest taka potrzeba i trzeba stanąć w obronie przyjaciół - nie waha się ich użyć. To jedna z ulubionych postaci w serialu.

Oświeciński wystąpił też komedii romantycznej "7 rzeczy, jakich nie wiecie o facetach" oraz w kontynuacjach głośnego "Pitbulla".

Wiosną 2016 roku wystąpił w programie Agent Gwiazdy. Stworzył tam zgrany team z Antkiem Królikowskim i Macademian Girl. I choć programu nie wygrał, zyskał powszechną rozpoznawalność.

 

Tomasz Oświeciński prywatnie

Był żonaty,  ma córkę Maję - jego największą dumę. Obecnie jest związany z Luizą Dorosz. W jednym z wywiadów tak tłumaczył swoje rozstanie z żoną:

- Moja żona nie mogła znieść np. pocałunków w serialu. Były przez to sprzeczki. Ja jej tłumaczyłem, że to moja praca, robię to, bo to jest w scenariuszu, a ona na to: Wiesz, to ja się jutro pocałuje z kolegą z pracy, nagram to i ci wyślę".