bio

 • Wiek:
  49 lat
 • Data urodzenia:
  12 czerwca 1971
 • Zawód:
  sportowiec
 • Wzrost:
  183cm
 • Znak zodiaku:
Tomasz Iwan - urodzony w Słupsku były piłkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, dyrektor do spraw organizacyjnych reprezentacji Polski Adama Nawałki.
Karierę piłkarską rozpoczął w 1988 roku, trzy lata później debiutował w Ekstraklasie. W 1994 roku wyjechał do Holandii, gdzie grał w barwach klubu Roda JC Kerkrade. Występy tam sprawiły, że Tomasz Iwan został wybrany Odkryciem Roku w plebiscycie Piłki Nożnej. Później za 3,2 milionów dolarów przeszedł do PSV Eindhoven w barwach którego zdobył dwa tytuły mistrza Holandii. Pod koniec kariery przeniósł się do Austrii, a jego ostatnim klubem był Lech Poznań. W trakcie kariery rozegrał w reprezentacji Polski 40 spotkań, będąc jedną z kluczowych postaci w awansie reprezentacji na mistrzostwa świata w Korei i Japonii. Z zaskoczeniem przyjęto decyzję ówczesnego trenera kadry Jerzego Engela, który nie wziął Tomasza Iwana do kadry na azjatycki turniej.
Po zakończeniu kariery Tomasz Iwan był trenerem polskiej reprezentacji w piłce plażowej, a od października 2013 roku został dyrektorem reprezentacji Polski ds. organizacyjnych.

Tomasz Iwan prywatnie

Tomasz Iwan związany jest z prezenterką telewizyjną Natalią Jakułą. Para spodziewa się dziecka, które ma przyjść na świat wiosną 2017 roku.