bio

 • Pochodzi z:
  Levice
 • Znany/a z...:
  M jak Miłość
 • Zawód:
  aktor
 • Wzrost:
  188cm
Tomas Kollarik - pochodzący ze słowackiego miasta Levice urodzony w 1992 roku aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, którą ukończył w 2016 roku.
 

Tomas Kollarik: kariera aktorska

Przed ukończeniem szkoły teatralnej Tomas Kollarik szlifował swoje umiejętności aktorskie w grupie teatralnej THEATRUM MUNDI p. Anny Osławskiej oraz na warsztatach aktorskich Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety w Krakowie. W 2010 roku otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora na 41. Festiwalu Małych Form Teatralnych w Teatrze Groteska. Można go było oglądać w filmach "Ja, Olga Hepnarowa" i "Pani z przedszkola" oraz w serialach "Pierwsza miłość" i "Ojciec Mateusz".
 
Rozpoznawalność przyniosła mu rola policjanta Janka, w którym zakochała się bohaterka grana przez Igę Krefft w serialu "M jak Miłość". Wkrótce Tomasa Kollarika będzie można zobaczyć w głośnym filmie "Kantor" w reżyserii Jana Hryniaka.
 

Tomas Kollarik prywatnie

Tomas Kollarik ma korzenia polsko-słowackie, polskie ze strony mamy, słowackie ze strony taty. Jego wielką pasją, poza aktorstwem, jest piłka nożna. Od czasów liceum grał w kilku klubach piłkarskich. Zaczynał Uczniowskim Klubie Sportowym Siemaszka Piekary, w rozgrywkach B klasy. Od zawsze uwielbiał sport, choć teraz trenuje jedynie rekreacyjnie. Przez pewien czas był w klubie narciarskim, potem przerzucił się na pływanie.