bio

  • Wiek:
    47 lat
  • Data urodzenia:
    16 maja 1972
  • Zawód:
    aktor
  • Znak zodiaku:
Szymon Bobrowski - urodzony w Koninie aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Do studiów na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi przekonała go przyjaciółka Edyta Olszówka. Szymon Bobrowski dostał się na studia aktorskie za pierwszym razem. Wydział aktorski ukończył w 1995 roku. Rok wcześniej debiutował na deskach teatru w sztuce "Mały książę" w łódzkim Teatrze Studyjnym'83. Rola w przedstawieniu dyplomowym przyniosła mu nagrodę III stopnia na XIII łódzkim Przeglądzie Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych. Od 2002 roku Szymon Bobrowski związał się z warszawskim Teatrem Współczesnym, występował też w spektaklach Teatru Telewizji.
W kinie debiutował w 1995 roku rolą w filmie "Kamień na kamieniu". Można go było oglądać m.in. w takich filmach jak "Demony wojny według Goi", "Prawo ojca", "Strefa ciszy", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "S@motność w sieci", "Róża", "Powidoki", "PolandJa". Popularność przyniosły mu role telewizyjne w serialach "Na dobre i na złe" i "Magda M.".

Szymon Bobrowski prywatnie

Żoną Szymona Bobrowskiego jest Aleksandra Bobrowska, którą poślubił w 2001 roku. Mają troje dzieci: Antoninę (2005), Michalinę (2008) oraz Ignacego (2003).