bio

 • Wiek:
  37 lat
 • Data urodzenia:
  19 marca 1983
 • Zawód:
  piosenkarz, aktor
 • Wzrost:
  180cm
 • Znak zodiaku:
Sławomir Zapała - aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 2006 roku. Na dużym ekranie Sławomir Zapała zadebiutował w "Długim weekendzie" Roberta Glińskiego. Potem mogliśmy go oglądać w takich filmach jak "Karol – historia człowieka, który został papieżem”, "33 sceny z życia", "Popiełuszko: Wolność jest w nas", "Pod Mocnym Aniołem", czy "Planeta singli". Sławomir Zapała wystąpił też w serialach telewizyjnych, m.in.: "Klan", "Trzeci oficer", "Blondynka", "Prawo Agaty", "Prokurator". Na deskach teatralnych debiutował w roli Chino w musicalu "West Side Story" Leonarda Bersteina w reż. Laco Adamika, chor. Jarosława Stańka na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Sławomir Zapała i Rock Polo

W 2015 roku Sławomir Zapała zawojował internet przebojem "Megiera", w którego teledysku wystąpili m.in. Ewa Kasprzyk i Krzysztof Kiersznowski. Jako autor tego utworu Sławomir wszędzie przedstawiał się jako Polak, który po zrobieniu kariery na Long Island powrócił do kraju z emigracji, by podbić miejscowy rynek muzyczny. Został gwiazdą muzycznego gatunku Rock Polo. Jego kolejne przeboje to "Ni mom hektara" i "Aneta", w teledysku do którego wystąpiła Małgorzata Socha. Powodzeniem zakończyła się crowfundingowa zbiórka pieniędzy na pierwszy "longplej" Sławomira. Prace nad płytą trwają.
Sławomir Zapała współpracuje z kabaretami, a na swoim koncie ma przeróbkę utworu "Somebody that I used to Know" Gotye oraz parodię Zbigniewa Ziobro w programie Szymona Majewskiego. Od września 2016 roku występował w show Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Odpadł jako piąty uczestnik swojej edycji. W 2017 roku zobaczymy go w 7. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Sławomir Zapała prywatnie

Sławomir Zapała jest mężem aktorki Magdaleny "Kajry" Kajrowicz. 9 września 2016 roku zostali rodzicami Kordiana.