bio

 • Wiek:
  44 lat
 • Data urodzenia:
  18 maja 1976
 • Zawód:
  wokalista
 • Wzrost:
  178cm
 • Znak zodiaku:

Radek Liszewski – pochodzący z Sejn polski muzyk disco polo. Od dziewiątego roku życia uczył się grać na instrumentach perkusyjnych, a w szkole średniej, razem z kolegami, założył zespół rockowy.

W latach 90. zaczął interesować się muzyką disco polo, a w roku 2000 dołączył do zespołu „Weekend”. Rok później pojawił się po raz pierwszy w telewizji Polsat w programie „Disco Polo Live”. Razem z członkami zespołu wystąpił nawet w programie „Uwaga” w odcinku „Kulisy i sławy”.

Ogromną popularność przyniósł wokaliście utwór „Ona tańczy dla mnie”, który w serwisie YouTube odnotował kilkadziesiąt milionów wyświetleń w 2012 roku. Tym samym na YouTube piosenka ta zajęła 17. miejsce na liście najchętniej oglądanych utworów z całego świata. Od tego czasu wokalista razem z zespołem koncertują w Polsce i za granicą.

Radosław Liszewski zapraszany był do telewizyjnych programów, takich jak „Kuba Wojewódzki” czy „Rozmowy w toku”. W 2013 roku pojawił się gościnnie w serialu „Szpital”, rok później zagrał w filmie „Disco Polo”. Brał udział w show "Celebrity Splash", do którego bardzo popracował nad sylwetką. Od ponad 20 lat jest związany z żoną Dorotą, z którą ma dwóch synów.