bio

 • Wiek:
  29 lat
 • Data urodzenia:
  7 lipca 1991
 • Pochodzi z:
  Ciechanów
 • Znany/a z...:
  związek z Natalią Szroeder
 • Pseudonim:
  Quebonafide
 • Zawód:
  raper, autor tekstów
 • Znak zodiaku:

Quebonafide tak naprawdę nazywa się Kuba Grabowski. Urodził się 7 lipca 1991 roku w Ciechanowie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jednak to muzyka od zawsze była jego największą pasją. W 2008 roku wraz z raperem i producentem Fuso stworzył duet Yochimu. Panowie nagrali trzy albumy: "Pierwsze cięcie", "Drugie cięcie" oraz "Flow witam". Od 2012 roku Quebo zaczął brać udział w bitwach freestyle'owych. Gdy zaczął odnosić pierwsze sukcesy, zyskał rozpoznawalność w środowisku hiphopowym. W 2013 roku nakładem wytwórni SB Maffija wydał mixtape zatytułowany "Eklektyka". 

Szczyt jego popularności datuje się na 2014 rok. To właśnie wtedy ukazał się jego singiel pt. "Żadnych zmartwień", na którym gościnnie wystąpił także Kuban oraz Kuba Knap. Numer zapowiadał pierwszą legalną płytę rapera, która wyciekła do internetu 22 grudnia 2014 roku bez wiedzy muzyka. Oficjalna data premiery "Ezoteryki" to 27 marca 2015. Krążek niemal od razu pokrył się platyną. Kolejny krążek rapera, "Egzotyka", ukazał się w 2017 roku. Druga legalna płyta powtórzyła sukces poprzedniej. 

Jednak największą popularność Quebo zawdzięcza współpracy z Taco Hemingwayem. Panowie wydali bardzo dobrze przyjęty wśród młodzieży krążek "Soma 0,5 mg", na którym ukazał się taki numer, jak choćby "Tamagotchi". 

 

Quebonafide: życie prywatne

 

Quebonafide przez wiele lat był w związku z Roksaną, która pomagała mu też w zakładaniu jego innych biznesów. Odpowiadała między innymi za linię ubrań sygnowanych nazwiskiem muzyka. Jednak ten związek to już przeszłość. Obecnie Quebonafide spotyka się z Natalią Szroeder, co wzbudziło sporo kontrowersji. Para podobno zamieszkała już razem