bio

 • Wiek:
  53 lat
 • Data urodzenia:
  7 marca 1968
 • Zawód:
  sportowiec
 • Wzrost:
  194cm
 • Znak zodiaku:
Przemysław Saleta - polski kickboxer i bokser, który największy sukces w karierze bokserskiej osiągnął w 2002 roku, kiedy po pokonaniu w Dortmundzie Luana Krasniqui zdobył mistrzostwo Europy EBU w wadze ciężkiej. Mistrzem był przez trzy miesiące przegrywając tytuł w walce z Sinanem Şamilem Samem. W sumie na zawodowych ringach stoczył 50 walk, z których wygrał 43 (21 przez nokaut). Zanim zainteresował się boksem, Przemysław Saleta z powodzeniem uprawiał kickboxing. Był mistrzem świata, Europy i Polski w formule full contact. Po zakończeniu kariery bokserskiej podpisał kontrakt z organizacją Konfrontacja Sztuk Walki i zadebiutował w mieszanych sztukach walki. W klatce stoczył dwie walki, obie wygrane z Marcinem Najmanem. Na chwilę wrócił też na ring bokserski, gdzie w 2013 roku pokonał Andrzeja Gołotę, a w 2015 roku przegrał z Tomaszem Adamkiem.
Przemysław Saleta jest popularnym komentatorem wydarzeń sportowych, gościnnie pojawia się w filmach. Można go było oglądać m.in. w "Młodych wilkach 1/2", "Sztosie", "Skazanym na bluesa" czy "Skrzydlatych świniach". Pojawi się także w serialach ("Lokatorzy", "39 i pół", "Na dobre i na złe", "Pierwsza miłość" i inne). Przemysław Saleta był też redaktorem naczelnym polskiej edycji czasopisma "Gentleman's Magazine". Na swoim koncie ma dużą listę telewizyjnych show i programów, w których wziął udział. "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Celebrity Splash", "Fort Boyard", a od września 2016 "Azja Express".
Prywatnie Przemysław Saleta był dwukrotnie żonaty. Pierwszą żoną Przemysława Salety była modelka Ewa Pacuła, z którą ma córkę Nicole. To właśnie dla niej w 2007 roku przeszedł operację usunięcia nerki, która została przeszczepiona córce.
Drugą żoną Salety jest Ewa Byzdra-Saleta, z którą również mają córkę - Nadię.