bio

  • Wiek:
    46 lat
  • Data urodzenia:
    18 marca 1975
  • Zawód:
    aktor
  • Znak zodiaku:
Przemysław Sadowski - urodzony w Hajnówce aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Wychowywał się w Białymstoku, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej. Przemysław Sadowski jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, który ukończył w 1999 roku. Jeszcze na studiach debiutował rolą w "Śnie nocy letniej" Szekspira na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Później można go było oglądać również w Teatrze Polskim w Szczecinie oraz stołecznych teatrach: Scena Prezentacje, Praga i Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Na dużym ekranie Przemysław Sadowski zadebiutował w 2000 roku od razu w czterech filmach: "Syzyfowe prace", "Enduro Bojz", "Strefa ciszy" i "Pierwszy milion". Potem można go było oglądać w takich filmach i serialach jak m.in. "W pustyni i w puszczy", Reich", "Tylko mnie kochaj", "Cisza", "Układ zamknięty", "Magda M.", "Samo życie", "na dobre i na złe".
Przemysław Sadowski w 2006 roku brał udział w czwartej edycji "Tańca z gwiazdami". W parze z Ewą Szabatin zajął czwarte miejsce.

Przemysław Sadowski prywatnie

Przemysław Sadowski jest mężem aktorki Agnieszki Warchulskiej. Para pobrała się 4 września 2004 roku. Mają wspólnie dwóch synów: Jana (2005) i Franciszka (2011). Przemysław Sadowski ma też córkę Małgorzatę (1997) z poprzedniego związku.