bio

  • Wiek:
    62 lat
  • Data urodzenia:
    23 marca 1959
  • Znak zodiaku:
Piotr Galiński - urodzony w Olsztynie choreograf. Popularność przyniosło mu jurorowanie trzynastu polskich edycji programu "Taniec z gwiazdami" emitowanych w telewizji TVN. W rodzinnym Olsztynie był m.in. choreografem zespołu tańca nowoczesnego „Contra”. Prowadzenie tego zespołu przyniosło mu w maju 1986 roku wyróżnienie w postaci nagrody wojewódzkiej za upowszechnianie kultury. W kwietniu 1988 roku założył Olsztyński Teatr Tańca Piotra Galińskiego działający przy Teatrze im. Stefana Jaracza. Uczestnik polsatowskiego show "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".
Piotr Galiński specjalizuje się w tańcu jazzowym, nowoczesnym i towarzyskim. W 1985 roku, w trakcie jednego z festiwali, otrzymał od polskich nauczycieli tańca tytuł Króla Polskiej Choreografii za układ, którego tematem był obóz koncentracyjny.
Na swoich ukochanych Mazurach prowadził gospodarstwo agroturystyczne. Tam w głuszy między Mrągowem a Biskupcem wybudował wymarzony dom. Jest autorem książki "Taniec z garami", w której zawarł 140 przepisów, jak sam mówi: "z łąk, lasów i pól".