bio

 • Wiek:
  46 lat
 • Data urodzenia:
  1 stycznia 1974
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:
Olga Borys - aktorka teatralna i telewizyjna. Urodzona w Gubinie, liceum kończyła we Wrocławiu. Jest absolwentką PWSFTViT w Łodzi, dokąd trafiła po relegowaniu z PWST we Wrocławiu. Olga Borys jest laureatką I nagrody na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi i aktorką warszawskich teatrów: Studio, Komedia, Kwadrat i Scena Prezentacje. Gościnnie możemy ją oglądać na deskach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.

Olga Borys w Lokatorach i Playboyu

Popularność przyniosła jej rola w serialu telewizyjnym "Lokatorzy". Wcieliła się w nim w rolę Zuzi Śnieżanki. W parze ze Sławomirem Borowieckim, Olga Borys była zwyciężczynią pierwszego sezonu programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" nadawanego w TVP2. Od września 2016 roku można ją było oglądać w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W lutym 2004 roku Olga Borys pozowała do sesji zdjęciowej dla magazynu Playboy.

Olga Borys i jej mąż Wojciech Majchrzak

Prywatnie Olga Borys jest żoną aktora Wojciecha Majchrzaka. Mają córkę Mirę, która przyszła na świat 21 lipca 2006 roku. Z mężem poznali się jeszcze na studiach. Ich związek zaczął się od wspólnych wakacji nad jeziorem w okolicy Wejherowa. – Nie mieliśmy sprecyzowanych oczekiwań wobec partnera, może dlatego łatwiej nam było budować wspólne życie – opowiadał Wojciech Majchrzak w jednym z wywiadów. – Właściwie wszystkiego o życiu dorosłym uczyliśmy się od początku: prowadzenia domowego gospodarstwa, płacenia na czas rachunków, zarabiania pieniędzy, a potem wychowywania dziecka - wyliczał. Po studiach - Olga Borys kończyła szkołę, a Wojciech Majchrzak grał już w teatrze - przenieśli się z Łodzi do Warszawy. Jak powtarzają, w związku najważniejsze jest partnerstwo, wspólne rozwiązywanie problemów i wyciąganie wniosków z popełnionych błędów.