bio

  • Wiek:
    53 lat
  • Data urodzenia:
    16 stycznia 1968
  • Zawód:
    aktorka, piosenkarka
  • Znak zodiaku:
Olga Bończyk - aktorka teatralna i telewizyjna, wokalistka. Ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. Jest też absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1999 roku można ją było usłyszeć w koncercie „Debiuty” podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Olga Bończyk prowadziła program SmaczneGO! w TVP2. Od 2012 roku w "Pytaniu na śniadanie" prowadzi cykl "On/a ma kota". Jest też współprowadzącą programu "Ocalić świat" na antenie TVP1. Aktorsko Olga Bończyk związana jest z teatrami Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatrem impresaryjnym Ale! Teatr oraz teatrem „Capitol” w Warszawie. Telewizyjną popularność przyniosła jej rola Edyty Kuszyńskiej w serialu "Na dobre i na złe". Występowała w trzeciej edycji programu "Jak oni śpiewają", w której zajęła czwarte miejsce i w kulinarnym show Polsatu "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".
Olga Bończyk przez wiele lat koncertowała z zespołem Spirituals Singers Band. Jest też ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi”. Zna język migowy.
Dwukrotnie żonata. Pierwszym mężem Olgi Bończyk był aktor Jacek Bończyk, drugim Tomasz Gorazdowski, dziennikarz radiowy. Obecnie związana z reżyserem dźwięku panem Tomaszem.
 
Strona internetowa Olgi Bończyk: olgabonczyk.pl