bio

  • Wiek:
    83 lat
  • Data urodzenia:
    1 lipca 1921
  • Data śmierci:
    5 lutego 2005
  • Znak zodiaku:
Michalina Wisłocka - urodzona w Łodzi lekarka, ginekolog i seksuolog, której poradnik "Sztuka kochania" był jednym z bestsellerów PRL-u. Rozszedł się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy.
Córka nauczyciela i gospodyni domowej. W trakcie wojny opuściła dom rodzinny i zamieszkała w Warszawie razem z mężem, chemikiem Stanisławem Wisłockim. Oboje pracowali w Szpitalu Wolskim. Michalina Wisłocka uzyskała dyplom lekarza 1 września 1952 roku. Była współzałożycielką Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa. Zajmowała się tam leczeniem niepłodności i antykoncepcją. Kierowała pierwszą w Polsce Poradnią Świadomego Macierzyństwa w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz Pracownią Cytodiagnostyczną Towarzystwa Planowania Rodziny. Była autorką wielu książek: "Sukces w miłości", "Kalejdoskop seksu", "Kultura miłości", "Sztuka kochania", "Sztuka kochania - 20 lat później", "Sztuka kochania - Witamina M", a także pamiętnika "Miłość na całe życie. Wspomnienia z czasów beztroski". Michalina Wisłocka 9 września 1997 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarła z powodu komplikacji kardiologicznych po przebytym zawale serca.
Bratanicą Michaliny Wisłockiej jest Ewa Braun, kostiumolog i scenograf, która na swoim koncie ma m.in. Oscara za scenografię do filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera".