bio

  • Wiek:
    40 lat
  • Data urodzenia:
    28 maja 1980
  • Zawód:
    tancerz
  • Znak zodiaku:
Michał Malitowski - urodzony w Zielonej Górze tancerz tańca towarzyskiego, absolwent Animacji Społeczno-Kulturalnej na specjalizacji taniec Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wicemistrz świata (2010, 2011) oraz mistrz świata par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich (2008, 2009). 13-krotny mistrz Polski w parze z Iwoną Golczak i Belgijką Joanną Leunis. Popularność przyniosła mu rola jurora w tanecznym show Polsatu "Got to Dance. Tylko taniec". Można go również oglądać w podobnej roli w show "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".
Michał Malitowski zaczynał karierę w zielonogórskim Domu Harcerza. Później zaczął odnosić sukcesy jako tancerz Szkoły Tańca „Gracja” Alicji Górskiej w Zielonej Górze. Największe sukcesy w karierze przypadły na okres występów w parze z Joanną Leunis. M.in. siedmiokrotnie zwyciężyli największy turniej taneczny na świecie - Blackpool Open. Triumfowali tam w latach 2008-2014. W marcu 2010 roku Malitowski i Leunis, którzy są również uznanymi na świecie wykładowcami i nauczycielami tańca, otrzymali nagrodę kulturalną księcia Takahito Mikasy za mistrzostwo i innowacyjność w tańcu oraz wkład w rozwój ruchu tanecznego w Japonii.
Michał Malitowski od 2000 roku zasiada w zarządzie Szkoły Tańca Dansinn z siedzibą w Hongkongu. Na początku 2017 roku filia szkoły Dansinn powstała również w Warszawie.

Michał Malitowski prywatnie

Joanna Leunis jest również partnerką życiową Michała Malitowskiego. Mają córkę Lię Michelle, która przyszła na świat 11 marca 2016 roku.