bio

  • Zawód:
    wokalistka
Maria Tyszkiewicz - urodzona w 1991 roku wokalistka i aktorka Teatru Studio Buffo. Od najmłodszych lat śpiewa i tańczy. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. W wieku 3-5 lat występowała w "Domowym Przedszkolu" w TVP 1. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Teatrze Studio Buffo. Bierze udział we wszystkich spektaklach Teatru. Gra główną rolę w musicalu "Romeo i Julia". Można ją było usłyszeć w kilku programach telewizyjnych: "Przebojowa Noc", "Złota Sobota", "Jaka To Melodia". Maria Tyszkiewicz pasjonuje się musicalami i filmami. Studiuje montaż filmowy w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.
Na jesieni 2016 roku Maria Tyszkiewicz wystąpiła w szóstej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i została jego zwyciężczynią. W rozmowie z Party.pl Maria Tyszkiewicz zdradziła, na co przeznaczy wygraną:
(...) na panią Ewę, która cierpi na pokleszczowe zapalenie opon mózgowych. Ta kobieta była zawsze wysportowana, piękna, pełna energii, i nagle ugryzł ją kleszcz. Po jakimś czasie okazało się, że jest (...) sparaliżowana, jest pod respiratorem.

Czy Maria Tyszkiewicz jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz?

Maria Tyszkiewicz nie jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz.