bio

 • Wiek:
  40 lat
 • Data urodzenia:
  13 marca 1979
 • Pseudonim:
  El Testosteron
 • Zawód:
  sportowiec
 • Wzrost:
  183cm
 • Znak zodiaku:
Marcin Najman - urodzony w Częstochowie pięściarz, kickboxer i zawodnik mieszanych sztuk walki. Znany również jako El Testosteron. W 2016 roku zdobył tytuł mistrza Europy WKU w kickboxingu w formule K-1. Absolwent pedagogiki (wychowanie muzyczne) na Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie. W zawodowym boksie debiutował w 2001 roku. U szczytu kariery bokserskiej w 2008 roku stanął do walki o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej, uległ jednak Andrzejowi Wawrzykowi. Na bokserskim ringu stoczył siedemnaście walk - trzynaście z nich wygrał, cztery przegrał. Marcin Najman jest współzałożycielem grupy promotorskiej NG Promotions, która w 2015 roku zmieniła nazwę na NW Promotion.
Marcin Najman w 1998 i 1999 roku był wicemistrzem Polski juniorów w kick-boxingu w formule light contact. Od 2009 roku podpisał kontrakt z organizacją KSW, dla której walczy na zasadach MMA (mieszane sztuki walki). Walczył m.in. z Mariuszem Pudzianowskim (przegrał), Przemysławem Saletą (przegrał) i Robertem Burneiką (przegrał). Na listopad 2016 roku zaplanowana została jego walka z Trybsonem z Warsaw Shore. Marcin Najman wystąpi w niej zamiast tancerza erotycznego Dawida Ozdoby, który zażądał zbyt dużych stawek za walkę.
Marcin Najman to również osobowość telewizyjna. W 2008 roku brał udział w reality show Big Brother VIP. Od września 2011 roku prowadził w stacji Orange Sport program "Fun Raport" wspólnie z Jackiem Lenartowiczem. Marcin Najman brał też udział w trzeciej edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". W parze z Hanną Żudziewicz odpadł w drugim odcinku. Od 2003 roku organizuje charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami bokserów i żużlowców.

Marcin Najman prywatnie

Marcin Najman jest mężem Julity Januszko.