bio

  • Wiek:
    51 lat
  • Data urodzenia:
    20 września 1969
  • Zawód:
    aktorka
  • Znak zodiaku:
Magdalena Wójcik - urodzona w Warszawie aktorka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1992 roku. W tym samym roku otrzymała nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Gerdy w spektaklu "Pelikan" oraz rozpoczęła pracę w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Nawiązała też współpracę z Teatrem Telewizji. Rok później w 1993 roku Magdalena Wójcik została uhonorowana nagrodą dla młodej aktorki na XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska za rolę Amelii w Mazepie Juliusza Słowackiego w reżyserii Gustawa Holoubka. Na ekranie pojawia się od 1985 roku, gdy w roli Marianeczki wystąpiła w serialu przygodowym "Oko proroka czyli Hanusz Bystry i jego przygody". Można ją było zobaczyć również w takich serialach i filmach jak: "Kronika wypadków miłosnych", "V.I.P.", "Oczy niebieskie", "Dom", "Złotopolscy", "Codzienna 2 m. 3", "Pierwsza miłość", "Klan".
We wrześniu 2004 roku Magdalena Wójcik pozowała dla magazynu Playboy. W 2006 roku zatańczyła w czwartej edycji "Tańca z Gwiazdami", w którym w parze z Robertem Rowińskim zajęła ósme miejsce. Prowadziła też program "Jem i chudnę" w Polsat Cafe.

Magdalena Wójcik prywatnie

W latach 1997-2005 Magdalena Wójcik była żoną Michała Zielińskiego. Małżeństwo zakończyło się rozwodem. Mają syna Mikołaja.