bio

  • Wiek:
    38 lat
  • Data urodzenia:
    21 września 1981
  • Zawód:
    aktorka
  • Znak zodiaku:
Magdalena Górska - urodzona w Warszawie aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2004 roku.
Przygodę z aktorstwem zaczynała w szkole Haliny i Jana Machulskich, do której zapisała ją mama. Po studiach debiutowała na deskach Teatru Ateneum w 2005 roku w spektaklu "Frederick czyli Bulwar Zbrodni" (wcześniej w wieku 12 lat wystąpiła w sztuce "Bankructwo małego Jacka"). Potem można ją było oglądać na deskach stołecznych teatrów Ateneum, Komedii, Dramatycznego i Capitolu. Magdalena Górska współpracowała z wieloma cenionymi reżyserami, m.in. Janem Jakubem Kolskim, Władysławem Pasikowskim, Patrykiem Vegą czy Krzysztofem Zanussim. Wystąpiła w głównych rolach w kilku produkcjach zagranicznych (węgierskich, rosyjskich, białoruskich i ukraińskich). W pamięci widzów wyryła się rolami w serialach "Klan", "M jak Miłość" i "Pierwsza miłość".

Magdalena Górska prywatnie

Mężem Magdaleny Górskiej jest reżyser Wojciech Urbański. Mają dwie córki Ninę oraz Helenę, która przyszła na świat 13 stycznia 2017 roku.