bio

  • Pseudonim:
    Wróżbita
Maciej Skrzątek, bardziej znany jako Wróżbita Maciej. Wróż i osobowość telewizyjna nazywany najsłynniejszym wróżbitą w Polsce. Z wykształcenia protetyk, czyli technik dentystyczny. Jest numerologiczną czwórką :). Urodził się w Wałbrzychu, a kartomancją zaczął się interesować w wieku 17 lat. Osiągnął dużą popularność jako wróżbita portalu internetowego oferującego prognozowanie przyszłości. Potem Wróżbita Maciej Skrzątek zaczął występować w telewizji Kosmica TV. Szybko zyskał sympatię widzów i zainteresowanie mediów. Po zakończeniu pracy w Kosmica TV przeszedł do Ezo TV. Współpracował też z kanałami TVN - TVN Meteo, TVN 7 i iTV.  Zapoczątkował w polskiej ezoteryce rozkład kart ukazujący życie osoby bez konieczności zadawania pytań. Potrafi dokładnie nakreślić przeszłość, opisać dokładnie aktualne zmartwienia zwracającego się po pomoc oraz opisać przyszłość.
W maju 2015 Wróżbita Maciej Skrzątek wydał książkę „Życie zapisane w kartach”, a na rynku pojawiła się jego autorska talia kart tarota. Obecnie współpracuje z TO!TV, Śniadaniem z wróżbami i Radiem ZET Gold. We wrześniu 2016 roku brał udział w show Polsatu "Top Chef. Gwiazdy od kuchni". Przed udziałem w programie przeszedł na dietę i udało mu się zrzucić 28 kilo. Nie pomogło - Wróżbita Maciej odpadł jako pierwszy.
Niektóre powiedzonka Wróżbity Macieja Skrzątka stały się już kultowe ("Pan wie, o czym ja mówię"). Prywatnie lubi gotować, słucha zespołów Skunk Anansie i Guano Apes, jeździ Suzuki Splash. 
 
Strona internetowa Wróżbity Macieja Skrzątka: wrozbita-maciej.pl