bio

 • Wiek:
  45 lat
 • Data urodzenia:
  5 sierpnia 1975
 • Zawód:
  aktor
 • Wzrost:
  180cm
 • Znak zodiaku:

Krystian Wieczorek – aktor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu. W latach 2004-2007 był aktorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Natomiast w 2007 roku związał się z Teatrem Wybrzeże. Jest laureatem wielu nagród teatralnych, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej. Zagrał w około 20 spektaklach, jednak szerszej publiczności znany jest z seriali telewizyjnych, takich jak: „M jak miłość”, „Dom nad rozlewiskiem”, „Czas honoru”, „Plebania”, „Trzeci oficer” czy „Apetyt na życie”. W 2013 roku wystąpił w komedii fantastycznej w reżyserii Juliusza Machulskiego pt. „Ambassada”.

Krystian Wieczorek prywatnie

Żoną Krystiana Wieczorka jest aktorka Maria Szafirska, którą poślubił w lipcu 2016 roku. Wcześniej przez 10 lat był związany z Dorotą Androsz.

Krystian Wieczorek jest wielkim entuzjastą sportu. Trenował taekwondo, kajakarstwo, nurkowanie oraz biegi narciarskie. W 2013 roku zwyciężył w konkursie Viva! Najpiękniejsi. W 2015 roku, razem ze swoim ojcem plastykiem Januszem Wieczorkiem-Krejzorem, otworzył w Łodzi „Garaaż” - sklep z perfumami, kosmetykami i plakatami.