bio

  • Zawód:
    aktorka, piosenkarka
  • Wzrost:
    166cm
Katarzyna Sawczuk - urodzona w 1997 roku aktorka i piosenkarka. Na scenie śpiewa od szóstego roku życia. Swoja umiejętności wokalne rozwijała w zespole "Chwilka". Trzykrotnie uczestniczyła w programie "Od przedszkola do Opola", gdzie wystąpiła w odcinkach z Katarzyną Gärtner, Haliną Frąckowiak i Edytą Górniak. Wystąpiła w głównej roli księżniczki Jasmin w spektaklu musicalowym "Aladyn Jr" na deskach warszawskiego teatru muzycznego Roma. Katarzyna Sawczuk ukończyła Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego. Zagrała w niej w kilku spektaklach. Brała udział w IV edycji programu The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. Równocześnie pojawia się w filmach i serialach. Katarzynę Sawczuk można było oglądać m.in. w dwóch sezonach "Hotelu 52", "Prawie Agaty", "Barwach szczęścia", "Skazanych", "Na noże", "Mieście 44" i w głośnym serialu "Belfer". Zagrała w nim rolę zamordowanej Asi Walewskiej.
Jak można przeczytać na jej stronie, Katarzyna Sawczuk "swoim śpiewem potrafi w niezwykły sposób przekazywać emocje, ma w głosie wyjątkową dojrzałość a do tego jest iskierką, która jest wszędzie i trudno za nią nadążyć. Jest bardzo energiczna, pracowita i dobrze zorganizowana".

Katarzyna Sawczuk prywatnie

Katarzyna Sawczuk przez jakiś czas spotykała się z aktorem Antkiem Królikowskim. Potem jej nazwisko przewijało się w kontekście związków z aktorami Nikodemem Rozbickim i Maciejem Musiałowskim.