bio

 • Wiek:
  43 lat
 • Data urodzenia:
  19 kwietnia 1977
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  162cm
 • Znak zodiaku:

Katarzyna Glinka – aktorka. Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktorstwem zainteresowała się już w liceum. Od 2001 roku grała w wielu popularnych serialach, takich jak: „Klan", „Samo życie", „Szpital na perypetiach", „Lokatorzy", „Na dobre i na złe", „Pierwsza miłość". Dostała również jedną z głównych ról w miniserialu „Panienki" oraz w jego kontynuacji „Zakręcone". W 2003 roku została laureatką konkursu „Z Cinema do Cannes”. Można ją było zobaczyć również w filmach „Francuski numer" i „Dlaczego nie". Popularność przyniosła jej rola Kasi Górki w serialu "Barwy Szczęścia".

Katarzyna Glinka była uczestniczką i prowadzącą programów rozrywkowych takich jak: „Gwiazdy tańczą na lodzie” (2007), „Fort Boyard” (2008), „Taniec z gwiazdami” (2010). W programie „Twoja twarz brzmi znajomo” (2015) wygrała 7. odcinek utworem Hanny Banaszak „Samba przed rozstaniem”. Użyczyła swojego głosu w dubbingach, np. „Megamocny” (2010) i „Dzwoneczek” (2008-2015). W 2010 roku Katarzyna Glinka zajęła 51. miejsce w rankingu Forbes na 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. W listopadzie 2016 roku Katarzyna Glinka pojawiła się na okładce Playboya, w którym można było zobaczyć jej sesję zdjęciową.

Katarzyna Glinka prywatnie

W 2010 roku Katarzyna Glinka poślubiła Przemysława Gołdona, swojego wieloletniego partnera. Pięć lat później para rozwiodła się. Mają razem syna Filipa. Później związała się z Jarosławem Bystrym. W listopadzie 2016 roku Katarzyna Glinka wydała oświadczenie, w którym mocno skrytykowała pojawiające się w prasie plotki o ich rozstaniu.