bio

  • Data urodzenia:
    1972
  • Zawód:
    dziennikarka

Katarzyna Bosacka – dziennikarka prasowa i telewizyjna, prezenterka. Ukończyła polonistykę, pracowała w „Gazecie Wyborczej”, była szefem działu urody w dodatku do gazety - „Wysokich Obcasach”, następnie korespondentką „Wysokich Obcasów” w Waszyngtonie, gdzie mieszkała razem z mężem, który był korespondentem zagranicznym „Gazety Wyborczej”.

Prowadziła programy w stacji TVN Style: „Wiem, co jem”, „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” i „O Matko!”, które przyniosły jej popularność i sympatię widzów. Dziennikarka wydała poradnik kosmetyczny zatytułowany „Cena urody” (razem z Marią Noszczyk)  oraz książki „Jestem mamą” i „Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie”. Przez dwa lata współprowadziła program „Salon piękności” w stacji TVN Style. W 2012 roku otrzymała wyróżnienie za najlepszy program, poświęcony ochronie praw konsumenta.

Jej mężem jest Marcin Bosacki (mają czwórkę dzieci), który został mianowany ambasadorem Polski w Kanadzie, dlatego też Bosacka wraz z całą rodziną wyjechała za granicę.