bio

  • Wiek:
    54 lat
  • Data urodzenia:
    29 marca 1967
  • Znak zodiaku:
Karolina Wajda - córka wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy i wybitnej aktorki Beaty Tyszkiewicz. Rodzice Karoliny Wajdy rozwiedli się zaledwie rok po jej urodzeniu, a młoda Karolina wychowywała się razem z matką, z ojcem widując się jedynie weekendami. Karoliny Wajdy nigdy nie interesowało aktorstwo i światła fleszy, choć można ją było zobaczyć w filmie "Cwał" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Nie skończyła studiów prawniczych, próbowała swoich sił w dziennikarstwie, a także studiowała rzeźbę, by ostatecznie wybrać życie na wsi. Jej pomysłem na życie jest opieka nad zwierzętami i prowadzenie Akademii Sztuki Jeździeckiej.

Karolina Wajda prywatnie

Karolina Wajda była związana m.in. z Aleksandrem Pociejem, a także była żoną Artura Nowakowskiego. Nie ma dzieci. Jej przyrodnią siostrą jest dziennikarka Wiktoria Padlewska-Bosc.
- Ja nie mam dzieci, bo widocznie mój instynkt nie był dostatecznie silny, by przełamać zdrowy rozsądek. Wiem, czym jest miłość macierzyńska, bo mam mamę, która mnie kocha. I żałuję, że nie przyjdzie mi tej miłości skosztować samej. Ale z drugiej strony - gorzej jest zmuszać się do posiadania dzieci. I znam kilka osób, które mają dzieci niejako wbrew sobie i wiem, że to jest niedobre - wyznała Karolina Wajda w programie "Dzień dobry TVN".
Przez jakiś czas spotykała się z operatorem filmowym Bartłomiejem Frykowskim, ojcem Mai Frykowskiej. Związek zakończył się tragicznie samobójstwem operatora filmowego.