bio

 • Wiek:
  40 lat
 • Data urodzenia:
  13 lipca 1980
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  169cm
 • Znak zodiaku:
Karolina Gruszka - urodzona w Warszawie aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku. Wcześniej w wieku 9 lat debiutowała w telewizji w programie "Dyskoteka pana Jacka". W latach 2003-2008 można ją było oglądać na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Debiutowała na małym i dużym ekranie w 1997 roku w serialu "Sposób na Alcybiadesa", który wyświetlano również w kinach w skróconej wersji pod tytułem "Spona". Potem można ja było oglądać m.in. w takich filmach i serialach jak "Daleko od okna", "Przedwiośnie", "Sfora", "Oficer", "Francuski numer", "Czas honoru", "Trick", "Pani z przedszkola" czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". W 2017 roku zobaczymy ją w roli Marii Curie-Skłodowskiej.
Karolina Gruszka ma na swoim koncie kilka nagród aktorskich, m.in. dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za kreację w "Kochankach z Marony" na XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2005) i nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza miesięcznika "Teatr" za najlepszą kobiecą kreację aktorską sezonu 2009/2010 za rolę w sztuce "Lipiec".

Karolina Gruszka prywatnie

Karolina Gruszka jest żoną reżysera teatralnego Iwana Wyrypajewa. Mają razem córkę, która przyszła na świat w 2012 roku. Karolina Gruszka jest wegetarianką.