bio

 • Wiek:
  35 lat
 • Data urodzenia:
  14 marca 1985
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  172cm
 • Znak zodiaku:
Karolina Gorczyca - urodzona w Biłgoraju aktorka filmowa i telewizyjna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jeszcze na studiach Karolina Gorczyca została dostrzeżona przez irańskiego reżysera, u którego później zagrała w filmie „The Die of Love”. W teatrze debiutowała w sztuce „Biesy” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na scenie Teatru Stu. Grywa tam cyklicznie do tej pory. Po studiach zagrała duże role w serialu „Twarzą w Twarz” i w filmie „Pora Mroku”. Widzowie pokochali jej Rudą w "Czasie honoru". W "Miłości na wybiegu" Karolina Gorczyca również zagrała główną rolę. Można ja było oglądać w „Ostatniej akcji”, „Skrzydlatych Świniach”, „Huśtawce”, "Agnieszce" oraz w serialach „Usta Usta” i "To nie koniec świata!". W 2016 roku Karolina Gorczyca zagrała w serialu "BODO", a także w "Singielce", gdzie wcieliła się w postać projektantki mody. Na drugim odcinku skończył się jej udział w 6. edycji show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Tańczyła w parze z Żorą Korolyovem.
Karolina Gorczyca sprawdziła się też w dubbingu. Użyczyła głosu Larze Croft w kultowej grze "Tomb Raider". Otrzymała za to wyróżnienie portalu gry-online.pl za Najlepszy Dubbing 2013 roku. Chętnie bierze udział w biegach masowych i charytatywnych. W 2014 roku ukończyła Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie 1.9 km w morzu, 90 km na rowerze oraz 21 km biegu.

Karolina Gorczyca prywatnie

Karolina Gorczyca była związana z aktorem Wojciechem Zielińskim, z którą mają córkę Marię. Poznali się na planie filmu „Huśtawka”, w którym Wojciech grał męża, Karolina zaś kochankę, z którą on zdradza żonę. Aktorska para rozstała się w 2013 roku. Karolina Gorczyca związała się potem z triathlonistą Krzysztofem Kosteckim.