bio

 • Wiek:
  40 lat
 • Data urodzenia:
  10 stycznia 1981
 • Drugie imię:
  Corey
 • Zawód:
  biznesmen
 • Znak zodiaku:
Jared Corey Kushner - amerykański inwestor i przedsiębiorca. Zięć 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, mąż jego córki Ivanki. Właściciel firmy Kushner Properties zajmującej się nieruchomościami oraz gazety codziennej New York Observer, jednej z niewielu gazet w Stanach, która otwarcie popierała wybór Donalda Trumpa na urząd prezydenta. Jeden z najbliższych współpracowników i doradców Donalda Trumpa odpowiedzialny za jego kampanię w mediach.
Jared Kushner wychowywał się w ortodoksyjnej żydowskiej rodzinie w New Jersey. Absolwent Uniwersytetu Harvarda na wydziale socjologii. Według niektórych źródeł Jared oraz jego brat Joshua zostali przyjęci dzięki dotacji w wysokości 2,5 miliona dolarów, jaką złożył na uniwersytet ich ojciec. W 2001 roku Jared Kushner ukończył też Uniwersytet Nowojorski na wydziałach prawa i zarządzania biznesem. Zasłynął między innymi tym, że w wieku 26 lat dokonał najdroższego zakupu nieruchomości w historii Stanów Zjednoczonych - apartamentowiec przy 66 Fifth Avenue zakupił za 1,8 miliarda dolarów.

Jared Kushner prywatnie

Jarek Kushner jest synem Charlesa Kushnera, magnata z branży nieruchomości oraz Seryl Stadtmauer. Ma brata Joshuę oraz dwie siostry: Nicole i Darę. 25 października 2009 roku poślubił Ivankę Trump, córkę 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Mają troje dzieci: córkę Arabellę Rose Kushner oraz synów: Josepha Fredericka Kushnera i Theodore'a Jamesa Kushnera.