bio

 • Wiek:
  64 lat
 • Data urodzenia:
  18 stycznia 1956
 • Zawód:
  wokalista
 • Wzrost:
  182cm
 • Znak zodiaku:
Janusz Panasewicz - urodzony w Lipsku w województwie podlaskim wokalista rockowy, frontman grupy Lady Pank, autor tekstów. W 1975 roku ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. W trakcie nauki w 1973 roku wystąpił na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym zajął szóste miejsce. Po maturze Janusz Panasewicz pracował w ośrodku kultury w Olecku. W trakcie trwania służby wojskowej występował w wojskowym zespole Desant, skąd dzięki Andrzejowi Mogielnickiemu trafił do Lady Pank. Zastąpił tam w roli wokalisty Jana Borysewicza. Panasewicz napisał teksty do kilku piosenek Lady Pank, m.in. "Słońcem opętani", "Znowu pada deszcz" czy "Młode orły". Jego piosenka "Do Moniki L." znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Ajlawiu" wyreżyserowanego przez Marka Koterskiego. Oprócz Lady Pank można go było również usłyszeć razem z Krystyną Prońko, Robertem Gawlińskim i Perfectem. We wrzesniu 2008 roku miała premierę jego solowa płyta "Panasewicz". Drugim solowym albumem artysty był wydany w 2014 roku album "Fotografie". W marcu 2009 roku Janusz Panasewicz otrzymał tytuł "zasłużony dla miasta Olecka".
Janusza Panasewicza można było oglądać w drugiej edycji programu "Bitwa na głosy". Zajął w nim czwarte miejsce odpadając w siódmym odcinku. Na wiosnę 2017 roku Janusz Panasewicz zasiądzie na fotelu jurora w nowym sezonie powracającego na antenę Polsatu programu "Idol".

Janusz Panasewicz prywatnie

W 1980 roku Janusz Panasewicz ożenił się z Bogusławą Ossowską, z którą ma syna Wojciecha (1980). Para rozwiodła się. Obecnie Panasewicz jest związany z Ewą Smolarczyk, z którą ma dwóch synów bliźniaków: Brunona i Juliusza urodzonych w październiku 2007 roku. Ma również nieślubnego syna Oliwiera, który mieszka w Chicago.