bio

  • Wiek:
    52 lat
  • Data urodzenia:
    31 marca 1969
  • Zawód:
    aktor
  • Znak zodiaku:
Jacek Rozenek - urodzony w Warszawie polski aktor telewizyjny, teatralny i dubbingowy, reżyser dźwięku. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Oprócz aktorstwa zajmuje się też szkoleniami biznesowymi jako trener osobisty najwyższej kadry menedżerskiej, który od dwudziestu lat dzieli się swoim doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu szkoleń, consultingu i doradztwie. W latach 1995-2006 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W latach 2013-2014 w parze z Iwoną Radziszewską prowadził "Pytanie na śniadanie". W 2014 roku wziął udział w "Tańcu z gwiazdami". W parze z Magdaleną Soszyńską-Michno zajął szóste miejsce.
Jacek Rozenek wystąpił w wielu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. "Chopin. Pragnienie miłości", "Generał Nil", "Trick", "Ekstradycja", "Samo życie", "Na Wspólnej", "Złotopolscy", "Barwy szczęścia". Udzielał głosu w wielu produkcjach, był m.in. głosem Mace Windu w filmie "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo".

Jacek Rozenek prywatnie

Jacek Rozenek przez 10 lat był żonaty z Małgorzatą Rozenek, z którą mają dwóch synów: Stanisława (2006) i Tadeusza (31.05.2010). Jacek Rozenek ma również syna z pierwszego małżeństwa - Adriana.