bio

 • Wiek:
  28 lat
 • Data urodzenia:
  21 września 1992
 • Zawód:
  piłkarz, sportowiec
 • Wzrost:
  172cm
 • Znak zodiaku:
Jacek Góralski - urodzony w Bydgoszczy piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Jagiellonii Białystok. Jako jedyny z debiutantów powołany do kadry reprezentacji Polski na listopadowy mecz eliminacji mistrzostw świata przeciwko Rumunii.
Jacek Góralski jest wychowankiem klubu Zawisza Bydgoszcz. Zanim trafił do Jagiellonii grał w klubach Victoria Koronowo oraz Błękitni Gąbin. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał 16 lat i, jak sam powtarza, gdyby nie piłka nożna zostałby recydywistą. Potem przez pięć lat był graczem Wisły Płock, w której wystąpił w 107 meczach zdobywając pięć bramek. W Jagiellonii Jacek Góralski debiutował 19 lipca 2015 roku. Swoją grą zasłużył na miano jednego z odkryć Ekstraklasy, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski. - Bardzo się cieszyłem, podziękowałem za zaufanie i obiecałem trenerowi, że odwdzięczę się na treningach. Będę chciał zrobić wszystko, żeby pokazać się z dobrej strony. Jeśli zadebiutuję w kadrze z Rumunią bądź Słowenią, to koszulkę oddam tacie - powiedział w jednym z wywiadów. Góralski jest określany mianem Pitbulla Ekstraklasy.
Jacek Góralski stroni od mediów społecznościowych. - Czasami przejrzę Facebooka, coś przeczytam w Internecie, ale ta otoczka medialna, która towarzyszy piłce, mnie nie obchodzi - tłumaczy piłkarz Jagiellonii. - Skupiam się na grze i na tym, żeby Jagiellonia odnosiła jak największe sukcesy.