bio

 • Wiek:
  64 lat
 • Data urodzenia:
  22 kwietnia 1955
 • Drugie imię:
  Ludwika
 • Zawód:
  aktorka, wokalistka
 • Znak zodiaku:
Izabela Trojanowska - urodzona w Olsztynie piosenkarka i aktorka. Pierwszym sukcesem Izabeli Trojanowskiej było zdobycie nagrody im. Maksymiliana Kolbego na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie w 1971. Nagrodę wręczył jej sam kardynał Karol Wojtyła. Później triumfowała też jako solistka na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze piosenką "Modry len" i na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „O czym marzą zakochani". Przerwała karierę na studia w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Wróciła na dobre w 1980 roku wiążąc się z zespołem Budka Suflera. Zaśpiewała w nim m.in. utwory "Tyle samo prawd ile kłamstw" oraz "Wszystko czego dziś chcę" i zdobyła wiele nagród muzycznych, jak i tytuł Miss Obiektywu na festiwalu w Opolu.  W 1981 roku wydała debiutancki album "IZA". W późniejszych latach kłopoty m.in. z ówczesną władzą sprawiły, że zdecydowała się na emigrację. Od 1987 roku mieszkała w Berlinie Zachodnim. Nagrała tam przeznaczoną na rynek zachodni płytę, która nie cieszyła się zainteresowaniem.
Izabela Trojanowska próbowała swoich sił także na ekranie. Można ją było oglądać w "Karierze Nikodema Dyzmy" czy "07 zgłoś się". Od 1997 roku wciela się w postać Moniki Ross w serialu "Klan".

Izabela Trojanowska prywatnie

Izabela Trojanowska poznała swojego przyszłego męża naukowca, członka Polskiej Akademii Nauk, Marka Trojanowskiego jako nastolatka. Pobrali się, gdy miała 25 lat. Razem wyjechali do Niemiec i mierzyli się z nieprawdziwymi plotkami rozsiewanymi w Polsce na temat tego, że Izabela Trojanowska związała się z pornobiznesem. Zapytał ją o to Kuba Wojewódzki w jednym ze swoich programów.
 
- Zastanawiam się, czy Teresa Orlowski, nasza Polka, która wyjechała w tym samym czasie do Niemiec i w Berlinie rozkręciła biznes... ona czesała się i malowała na Trojanowską. A w "tych" filmach robi się zbliżenia raczej drugiej twarzy. Mogło coś mignąć. Mogło tak być - tłumaczyła speszona Trojanowska.
 
Izabela Trojanowska rozstała się z mężem po ponad 25 latach małżeństwa. Mają razem urodzoną w 1991 roku córkę Roxannę.