bio

 • Wiek:
  43 lat
 • Data urodzenia:
  19 marca 1978
 • Pseudonim:
  Fisz
 • Zawód:
  muzyk
 • Znak zodiaku:
Fisz - prawdziwe nazwisko Bartosz Waglewski, muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Fisz jest członkiem zespołów Tworzywo Sztuczne, Bassisters Orchestra i Kim Nowak. Studiował na Europejskiej Akademii Sztuk, jest również absolwentem grafiki na dwuletniej policealnej Warszawskiej Szkole Reklamy. W radiowej Trójce można go usłyszeć w audycji "Magiel Wagli", którą prowadzi razem ze swoim ojcem Wojciechem Waglewskim. Zaczynał karierę w hip-hopowym zespole RHX. Później nagrał dwa solowe albumy "Polepione dźwięki" i "Na wylot". Obydwa albumy zostały nominowane do Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-Hop (2001, 2002). W sumie Fisz był ośmiokrotnie nominowany do Fryderya. Fisz, jako pierwszy artysta hip-hopowy wystąpił w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Kolejnymi płytami Fisza były krążek "Fru!" oraz "Piątek 13" nagrany wspólnie z DJ Emade'em, swoim młodszym bratem. Ich kolejnymi wspólnymi płytami były "Heavi Metal" i "Zwierzę bez nogi".
Fisz ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych. M.in. zdobył nagrody Machiner 2000 i Ślizger 2001 oraz tytuł najlepszego wykonawcy polskiego roku 2001 według hiphopowego miesięcznika "Klan". Był też nominowany do Paszportu Polityki w kategorii "Jazz, Rock, Pop, Estrada".

Fisz prywatnie

Fisz jest synem muzyka Wojciecha Waglewskiego i starszym bratem Piotra Waglewskiego, który na scenie występuje pod pseudonimami Emade i DJ M.A.D.