bio

 • Wiek:
  53 lat
 • Data urodzenia:
  23 maja 1967
 • Zawód:
  projektantka mody
 • Wzrost:
  168cm
 • Znak zodiaku:

Ewa Minge – polska projektantka mody. Studiowała historię sztuki i kulturoznawstwo. Od 1994 roku zajmuje się modą i luksusowym designem. Od 1996 roku Ewa Minge prezentuje swoje kolekcje na największych światowych wybiegach, m.in. w Berlinie, Dubaju, Barcelonie, Genewie, Wiedniu, Mediolanie, Montrealu i Nowym Jorku. Jako pierwsza Polka została zaproszona w 2003 roku na prestiżowy pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Projektowała m.in. dla Jolanty Kwaśniewskiej i firmy Matel (ubranka dla lalek Barbie). W jej kreacjach wystąpiły takie sławy jak: Paris Hilton, LaToya Jackson czy Ivanka Trump. Od ponad 20 lat Ewa Minge prowadzi własny dom mody i sprzedaje luksusowe ubrania sygnowane swoim nazwiskiem. Zajmuje się również kreowaniem wizerunku celebrytów, współprodukcją filmową, projektowaniem mebli i wyposażenia wnętrz. Zdobyła wiele nagród zarówno w Polsce jak i za granicą, takich jak: Złota Fastryga, Złoty Wieszak, Srebrna Pętelka oraz Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Moskiewskich, Montrealu, Rzymie, Berlinie i Pradze.

Ewa Minge prywatnie

Ewa Minge na co dzień mieszka z ukochanymi psami, ma dwóch dorosłych synów z pierwszego nieudanego małżeństwa, które zawarła w wieku 23 lat. Po latach Ewa Minge wyznała w jednym z wywiadów, że jej mąż był tym w związku dyktatorem.

Pod koniec 2016 roku Ewa Minge zaręczyła się ze swoim partnerem Zurim Mesicą. Zuri Mesica to znany na całym świecie dystrybutor diamentów.