bio

 • Wiek:
  63 lat
 • Data urodzenia:
  1 stycznia 1957
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  175cm
 • Znak zodiaku:

Ewa Kasprzyk – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna pochodząca ze Stargardu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez szesnaście lat występowała w gdańskim „Teatrze Wybrzeże”, a do największych osiągnięć z tego okresu zalicza się jej role w „Kleopatrze” i „Antoniuszu”.

Karierę filmową rozpoczęła, mając 28 lat rolą w filmie „Dziewczęta z Nowolipek”. Następnie nawiązała długą i owocną współpracę z Romanem Załuskim („Kogel-Mogel”, „Komedia Małżeńska”). Grała w serialu „Złotopolscy”, występowała w „Teatrze Kwadrat” czy monodramie teatralnym „Patty Diphusa” według opowiadania Pedro Almodovara. W 2001 roku otrzymała na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie „Bellissima”. W 2002 roku pojawiła się w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, następnie w „Warszawie”, „Magdzie M.”, „Na dobre i na złe”, „Przyjaciółkach”, „Nie rób scen” czy  „Blondynce”. Pozostawiła odcisk dłoni na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

W 2015 roku tańczyła z Janem Klimentem w programie rozrywkowym „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Odpadła w dziewiątym odcinku, zajmując czwarte miejsce. Wzięła udział w walce bokserskiej z Iwoną Guzowską, z której środki przekazano na cele charytatywne.

Aktorka słynie z rozbieranych sesji, odważnych ról i wypowiedzi na temat własnego życia seksualnego. Ma męża Jerzego Bernatowicza i córkę Małgorzatę Bernatowicz. Córka Ewy Kasprzyk to wokalistka, która pod pseudonimem Carmell wystąpi w preselekcjach do konkursu Eurowizja 2017.