bio

 • Wiek:
  27 lat
 • Data urodzenia:
  12 września 1993
 • Pochodzi z:
  Trzyniec
 • Znany/a z...:
  z powodzeniem robi karierę muzyczną w Polsce i Czechach
 • Zawód:
  piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka
 • Wzrost:
  165cm
 • Znak zodiaku:
Ewa Farna – piosenkarka pochodząca z Zaolzia w Czechach (urodzona w Trzyńcu), kompozytorka i jurorka programów muzycznych. Pierwszy sukces odniosła zwyciężając w konkursie piosenki na Morawach. Potem wygrała Europejski Festiwal Młodzieży w Sosnowcu oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie. Zauważył ją tam znany producent i autor piosenek Leszek Wronka, z którym rozpoczęła współpracę.
Na polskiej scenie muzycznej znana z udziału w „Szansie na sukces”, gdzie zajęła pierwsze miejsce śpiewając „Za młodzi, za starzy” Jacka Cygana. W 2009 roku wydała pierwszy album po polsku - „Cicho”, który od razu okazał się wielkim sukcesem. Piosenkarka jednocześnie podbijała rynek muzyczny w Czechach. Obecnie w obydwu krajach jest osobą rozpoznawalną i docenianą muzycznie – otrzymała wiele nagród Eska Music Awards, MTV Europe Music Awards czy Bravoora (nagroda przyznawana przez czasopismo „Bravo”). Jej kolejnymi płytami po albumie "Cicho" były "Virtuální" (2009), "EWAkuacja" (2010), "(W)Inna?" (2013), "Leporelo" (2014), "Inna" (2015).
Na wiosnę 2017 roku oglądaliśmy ją w roli jurorki w powracającym na antenę Polsatu programie "Idol". W maju 2017, na deskach Opery Leśnej w Sopocie świętowała swoje 10-lecie podczas koncertu Sopot Hit Festiwal telewizji Polsat.
 

Ewa Farna prywatnie

Prywatnie Ewa Farna studiuje w Pradze prawo. Jest pewną siebie kobietą, która nie przejmuje się komentarzami na temat swoich krągłości. Publicznie przyznaje, że najbardziej czuje się Polką.

Mężem Ewy Farnej jest gitarzysta z jej zespołu: Martin Chobot. Już w 2016 r. plotkowano o ślubie pary. Ostatecznie pobrali się we wrześniu 2017 r. Uroczystość odbyła się bez udziału mediów.