bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  1 stycznia 1985
 • Pochodzi z:
  Zakopanego
 • Znany/a z...:
  żona Kamila Stocha
 • Zawód:
  fotograf
Ewa Bilan-Stoch - urodzona w 1985 roku w Zakopanem. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła Krakowską Szkołę Artystyczną. Jest fotografem, a także menadżerką i żoną olimpijskiego skoczka Kamila Stocha.
 

Ewa Bilan-Stoch: kariera zawodowa

 
Fotograf z dyplomem Krakowskiej Szkoły Artystycznej. Ma także wykształcenie pedagogiczne. Przez 10 lat trenowała judo. Razem ze swoim przyszłym mężem - Kamilem Stochem - chodzili do tej samej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale poznali się dopiero później w 2006 roku podczas zawodów w Planicy. Ewa Bilan pracowała tam robiąc zdjęcia skoczkom narciarskim. Obecnie oprócz zajmowania się fotografią Ewa Bilan-Stoch jest również menadżerką męża Kamila Stocha oraz trzech innych skoczków: Jana Ziobry, Dawida Kubackiego i Stefana Huli - prowadzi agencję menadżerską oraz klub sportowy Eve-nement Team.
 
Na swojej stronie internetowej Ewa Bilan-Stoch tak pisze o pracy:
 
- W pracy korzystam z wykształcenia pedagogicznego i wiedzy psychologicznej. To połączenie sprawia, że ze wszystkiego co fotografuję staram się wydobyć coś intrygującego, tajemnicę. Cenię piękno, zwłaszcza wewnętrzne, na pozór ukryte. Portretując ludzi szukam sposobu by pokazać ich dusze. Dzięki temu każda sesja, projekt czy reportaż to nowe wyzwanie i prawdziwa przygoda.
 
Jest autorką pokazywanej w Centrum Olimpijskim w Warszawie wystawy "Akta Sztuki", na potrzeby której wykonała akty polskich skoczków narciarskich.
 
Ewa rozpoczęła również karierę prezenterki na kanale Eurosport.

Ewa Bilan-Stoch prywatnie

Ewa Bilan-Stoch jest żoną skoczka narciarskiego, mistrza świata i olimpijskiego, Kamila Stocha. Poznali się w 2006 roku na Pucharze Świata w Planicy. Para zaręczyła się w 2009 roku i wzięli ślub rok później.