bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  6 stycznia 1984
 • Drugie imię:
  Frederick
 • Zawód:
  biznesmen
 • Wzrost:
  196cm
 • Znak zodiaku:
Eric Trump - urodzony na Manhattanie w Nowym Jorku biznesmen, trzecie dziecko (drugi syn) 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z jego małżeństwa z Ivaną Trump. Rodzice Erica Trumpa rozwiedli się w 1991 roku, kiedy chłopak miał siedem lat. Małego Erica wychowywały głównie nianie i starszy brat - Donald Trump Jr. - Donnie był zawsze moim najlepszym przyjacielem i mentorem. W pewien sposób, to on mnie wychował. Kocham i doceniam mojego ojca, ale pracował 24 godziny na dobę - mówił Eric w jednym z wywiadów.
Jest absolwentem Georgetown University w Waszyngtonie na kierunku finanse i zarządzanie. To jeden z wiceprezydentów The Trump Organization razem ze swoim bratem Donaldem Juniorem i siostrą Ivanką. W firmie zajmuje się handlem nieruchomościami i rozwojem tej gałęzi na rynkach krajowych i zagranicznych. Razem z rodzeństwem stworzyli i zarządzają siecią Hoteli Trumpa, w której skład wchodzą hotele w Las Vegas, Chicago, Nowym Jorku, Toronto, Panamie, na Hawajach, Urugwaju, Waszyngtonie, Filipinach i Rio de Janeiro. W 2006 roku założył Eric Trump Foundation, która zbiera pieniądze na jeden ze szpitali w Memphis w stanie Tennessee zajmujący się leczeniem śmiertelnie chorych dzieci. Eric Trump jest również właścicielem winiarni Trump Winery, a także zarządza osiemnastoma klubami golfowymi swojego ojca. W 2012 roku Eric Trump znalazł się na liście 30 najlepszych biznesmenów poniżej 30 roku życia zajmujących się nieruchomościami, a także na liście 20 najważniejszych młodych filantropów The New York Observera. U boku ojca występował w programie stacji NBC "The Apprentice".

Eric Trump kontrowersje

W 2010 roku organizacja PETA zajmująca się ochroną praw zwierząt skrytykowała Erika Trumpa za udział w safari w Zimbabwe. Pojechał tam razem z bratem Donaldem, by polować na dzikie zwierzęta. Dyrektor parku, w którym polowali bracia Trump nazwał te oskarżenia bezpodstawnymi, a Eric i Donald za pośrednictwem Twittera bronili swoich działań jako myśliwi. Poparł ich również ojciec. Zarządzana przez Erika fundacja przekazała część zebranych przez siebie pieniędzy na organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. Nie uniknęła jednak oskarżeń o to, że nie wszystkie zebrane przez nią sumy zostały przekazane na cele dobroczynne. Opłacono z nich również koszty związane z prowadzeniem The Trump Organization.

Eric Trump o Polsce i Polakach

W wywiadzie udzielonym Marcinowi Wronie, Eric Trump tak mówił o Polsce: - Bardzo szanujemy Polskę i drogę, którą przebyła w ciągu ostatniej dekady. To teraz zupełnie inny kraj. Tuż obok was są Czechy, skąd pochodzimy i spędzamy każde lato. Spędziłem dużo czasu w tej części świata. Po wspaniali ludzie: twardzi, porządni mieszkańcy wschodniej Europy.

Eric Trump prywatnie

Żoną Erika Trumpa jest Lara Trump (z domu Lara Lea Yunaska), kierowniczka produkcji filmowej w telewizji CBS, a wcześniej trenerka personalna i entuzjastka fitnessu oraz zdrowego trybu życia. Para pobrała się w 2014 roku w klubie Donalda Trumpa Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie po 6 latach związku. Na ceremonię stawiło się 400 gości. Eric i Lara nie mają jeszcze dzieci, ale opiekują się psem Charlie'em, którego zdjęcia często pojawiają się na ich profilach w mediach społecznościowych.